רגעיו האחרונים של יפתח גריידי שנרצח במועדון: "דקרו אותי"

בדקות האחרונות של חייו ניסו חבריו של יפתח גריידי, שנרצח בקטטה שהחלה במועדון, להציל את חייו. "הוא בא אליי ואמר 'דקרו אותי'", שחזר חברו מתן. "הנשמנו אותו וניסינו לעצור את הדם". הדקירה בלב ניצחה‎

יפתח גריידי. נדקר למוות מחוץ למועדון (פייסבוק)

יממה לאחר רצח החייל יפתח גריידי ז"ל במועדון ברעננה ובעוד המצוד אחר החשוד במעשה עדיין נמשך, סיפר חברו על המקרה ושחזר את רגעיו האחרונים של יפתח, שנדקר בלבו - ומת כעבור דקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יצאנו לבר ברעננה, הכל היה בסדר ושגרתי, כמו כל ערב", תיאר מתן, חברו של יפתח, בריאיון לתכנית 'בוקר טוב ישראל' בגלי צה"ל. "יפתח שתה, אבל היה נורמטיבי לגמרי ולא היה שיכור. היה בראש טוב, חייך וצחק, כל הערב היה רגוע. יצאנו עם בנות מהעיר שלנו, מגבעתיים, שלכולן יש חבר".

החבר המשיך וסיפר כי במהלך הבילוי חבורה של צעירים ניגשה אל הבנות איתן הגיעו. "הם ניסו להתחיל איתן ואמרנו להם: 'תשמעו, זה לא מתאים, לכולן יש חבר והן לא מעוניינות'. תוך זמן קצר התחילה במקום קטטה - והסלקטורים במקום הגיעו מיד והפרידו".

אבל דבר לא עזר. "הם התחילו לזרוק עלינו כיסאות, לשלוח ידיים, להתפרע עם אגרופים", שחזר. "התחילה מהומה שנגמרה תוך דקה - המאבטחים הוציאו את כל מי שהיה מעורב בקטטה החוצה, להרוג אחד את השני. תריבו ותעשו מה שאתם רוצים אחד לשני, רק לא בתוך המועדון".

מילותיו האחרונות של יפתח: "תעזבו אותי"

אלא שאז הקטטה הפכה לרצח. "אחד הנערים נכנס למטבח של הבר, הוציא משם סוג של דוקרן גדול מאוד, ואז הגיע ודקר את יפתח ישר בחזה, בלב. יפתח הצליח ללכת כמה צעדים, הגיע אליי ואמר לי 'דקרו אותי, דקרו אותי'", סיפר חברו. "התחלתי לרוץ, נבהלתי, התקשרתי לאמבולנס ולמשטרה".

זירת הרצח (חדשות 2)

חובשים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום ביצעו ביפתח פעולות החייאה - אך ללא הועיל. "הם ניסו להחיות אותו, אבל הוא כבר היה גמור. הם אמרו לי שהוא היה חי במשך 10 דקות אחרי הדקירה. בזמן הזה הוא היה בהכרה ודיבר, כשאחד החברים ניגש אליו ולחץ עם היד שלו על גופו כדי לעצור את הדם תוך כדי ההנשמה והוא אמר: 'תעזבו אותי, תעזבו אותי'. אלה היו מילותיו האחרונות". 

המצוד אחר החשוד ברצח נמשך

בתוך כך, חקירת הרצח נמשכת. אתמול ובמהלך הלילה עיכבה המשטרה יותר מ-30 בני אדם לצורך חקירה וגביית עדויות. במקביל, נמשכים החיפושים אחר חשודים נוספים‎.

 

אתמול שיגרו במשטרה איום מפורש כלפי החשוד המרכזי, שנמלט ומסתתר, וממליצים שיסגיר את עצמו במהרה, ולא - יפורסמו שמו ותמונתו כבר בזמן הקרוב. יחד עם זאת, מאמינים במשטרה כי פריצת דרך בחקירה קרובה וההערכה היא כי אחיו של החשוד סייע לו להסתתר. האח נחקר ובתום תשאולו נעצר. שני חשודים נוספים נעצרו ובידי המשטרה ארבעה צעירים החשודים במעורבות באירוע.

"חקירה מורכבת ומסועפת" (חדשות 2)

מפקד מרחב השרון במשטרה תנ"צ קובי שבתאי ציין אתמול כי "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת". לדבריו, החוקרים אספו את כל מצלמות האבטחה בתוך המועדון ומחוצה לו. "נאספה גם מצלמה שתיעדה את הבריחה של החשודים ברצח ואני מאמין שכבר בקרוב נתקדם בחקירה", הוסיף.

אחד החשודים שנעצרו במסגרת החקירה, שוחרר רק לפני מספר חודשים מהכלא. בשיחה עם חדשות 2 Online מסר באמצעות פרקליטתו, עו"ד חן מאירי, את גרסתו. "המשטרה מחזיקה אותי כבן ערובה", אמר. "במהלך החקירה הציגו לי את תיעוד מצלמות האבטחה שבהם נראה כי אני ועוד חבר נכנסים למטבח במקום, אבל בשום שלב לא נראה שהוא נוטל סכין או שיפוד".

מהמועדון נמסר בתגובה: "אנחנו המומים ממה שקרה. זו טרגדיה אדירה וכל הצוות כואב ועצוב. ליבנו ומחשבותינו עם המשפחה שאנו מקווים שלא תדע עוד צער".