השומרון: צעירים תקפו ופצעו כבאים

צוות כיבוי שהוזעק בעקבות שריפה ביישוב עופרה שבשומרון, לא חשב שכך תסתיים המשמרת: צעירים שרכב הכיבוי הפריע למכוניתם לחצות את הדרך, החלו לתקוף את הכבאים באלות ובאבנים. שניים מהכבאים נזקקו לטיפול רפואי ופונו במצב קל לבית החולים

כבאים הותקפו. ארכיון (חדשות 2)

צוות כיבוי אש מתחנת עופרה, שהוזעק הערב בעקבות שריפת מתקן אשפה ביישוב, הותקף על ידי מספר צעירים, שטענו כי רכב הכיבוי מפריע להם לעבור. שניים מהכבאים פונו על ידי צוותי מד"א במצב קל לבית החולים הר הצופים בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך עבודות הכיבוי באחת משכונות היישוב, הגיעו לזירת השריפה מספר צעירים תושבי המקום, שטענו כי רכב הכיבוי חוסם את המעבר למכוניתם. תוך כדי צעקות, החלו הצעירים לתקוף את צוות הכיבוי במוטות ובאבנים. קצין הכבאות במקום נפגע בראשו ובחזה ונגרמו לו מספר חתכים. בנוסף אליו, נפצע גם ראש הצוות.

"אנו רואים בחומרה רבה את תקיפת לוחמי האש שמבצעים את תפקידם להגנת האזרחים. התלונה הועברה לטיפול המשטרה", מסר רשף-משנה אסף אברס, דובר כבאות איו"ש.

מדוברות היישוב בית אל נמסר כי "מדובר באירוע פנימי, בו נפגע כבאי שהגיע לכבות שריפה בבית אל על ידי נערים תושבי הישוב שהתעמתו עם הכבאים, ופונה לקבלת טיפול רפואי. הנושא מטופל מול המשטרה ומול רשויות הישוב".