חקירת הרצח במועדון ברעננה: "כדאי לחשוד בדקירה להסגיר עצמו"

המצוד אחר החשוד העיקרי בדקירתו למוות של יפתח גריידי (18) נמשך, ובמשטרה מפעילים מנוף לחץ וקוראים לו להסגיר את עצמו, ולא - יפורסמו פרטיו בזמן הקרוב. ארבעה צעירים, בהם אחיו של החשוד שנמלט - נעצרו

יפתח גריידי (פייסבוק)

חקירת רצח החייל יפתח גריידי (18) שנדקר למוות הלילה (ב') במועדון ברעננה נמשכת ביתר שאת, ובמשטרה משגרים איום מפורש כלפי החשוד המרכזי שנמלט ומסתתר וממליצים שיסגיר את עצמו במהרה, ולא - יפורסמו שמו ותמונתו כבר בזמן הקרוב. יחד עם זאת, מאמינים במשטרה שפריצת דרך בחקירה קרובה וההערכה היא כי אחיו של החשוד, שנחקר הערב, סייע לו להסתתר. בתום תשאולו הוא נעצר. שני חשודים נוספים נעצרו ובידי המשטרה ארבעה צעירים החשודים במעורבות באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד מרחב השרון במשטרה תנ"צ קובי שבתאי, אמר כי "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת". לדבריו, החוקרים "אספו את כל מצלמות האבטחה בתוך המועדון ומחוצה לו. יחד עם זאת, נאספה גם מצלמה שתיעדה את הבריחה של החשודים ברצח ואני מאמין שכבר בקרוב נתקדם בחקירה".

יחד עם החשוד המרכזי שנמלט, נעצרו ארבעה נוספים בחשד למעורבות ברצח. אחד מהם, ש', ששוחרר רק לפני מספר חודשים מהכלא, מסר לחדשות 2 Online באמצעות פרקליטתו, עו"ד חן מאירי, את גרסתו. "המשטרה מחזיקה אותי כבן ערובה", אמר. "במהלך החקירה הציגו לי את תיעוד מצלמות האבטחה שבהם נראה כי אני ועוד חבר נכנסים למטבח במקום, אבל בשום שלב לא נראה שהוא נוטל סכין או שיפוד".

"המשטרה עצרה אותי רק בגלל שאני מוכר לה", הוסיף, "היא רוצה להפוך אותי בכוח לעד תביעה. החוקרים רוצים להוציא ממני בכוח שהחבר שהיה איתי נטל סכין מהמטבח. סיפרתי רק את מה שראיתי: אף אחד מהחברים שלי לא נראה דוקר את המנוח". פרקליטתו של ש' מסרה: "אני מאמינה שאחרי שהשופט יקרא מחר את חומר החקירה, הוא ישוחרר לביתו כי אין לו שום קשר לסיפור".

זירת הרצח (חדשות 2)

"הם לא רצו לצאת מהמועדון כי הם ידעו מה מחכה להם שם בחוץ. הוציאו אותם למות"

הורי חבריו של יפתח גריידי הפנו אצבע מאשימה כלפי המאבטחים במקום, שלטענתם לא עשו די כדי למנוע את האירוע הקשה. מחקירת המשטרה עולה כי הקטטה החלה בתוך המועדון ונמשכה מחוצה לו, שם נטל הדוקר חפץ חד ודקר את גריידי. עוד עולה, כי הרקע לרצח הוא ככל הנראה הערה כלפי בחורה שישבה עם חבריו של גריידי.

"בבית החולים השוטרים לקחו מהבן שלי עדות", אמר אביו של אחד הצעירים. "הוא אמר להם כך: 'הם פשוט הוציאו אותנו להישחט'". האב טוען כי המאבטחים "היו יכולים להוציא רק חבורה אחת ואת השנייה להשאיר בפנים".

"זרקו אותם לכלבים", האשימה אמו של אחד מחבריו הטובים של גריידי. "מצאתי אותו בבית החולים עם פנס בעין. הם פשוט תפסו אותו והעיפו אותם החוצה".

גם במשטרה זועמים על הנהלת המועדון ברעננה ומאבטחיו. מחקירת תיעוד מצלמות האבטחה התברר לחוקרים כי המאבטחים ואנשי המועדון אכן הוציאו את המעורבים בקטטה החוצה. לדברי השוטרים, אנשי הביטחון פתחו שער מיוחד שאותו אסור לפתוח ודרכו הוציאו בכוח את שתי החבורות. להערכת החוקרים, לאחר שווידאו כי כל המעורבים במריבה נמצאים מחוץ לשטח המועדון - נמשכה המסיבה כרגיל.

החוקרים חושדים כי המאבטחים והנהלת המועדון לא התקשרו מיד, כנדרש מהם, למשטרה - מחשש שהמסיבה תיסגר, דבר שעלול לגרום להם להפסד כספי. בהתבסס על החשדות הללו, יזומן מחר מנהל המקום לחקירה.

מהמועדון נמסר בתגובה: "אנחנו המומים ממה שקרה. זו טרגדיה אדירה וכל הצוות כואב ועצוב. ליבנו ומחשבותינו עם המשפחה שאנו מקווים שלא תדע עוד צער".