הדקירה במועדון ברעננה: "המאבטחים הוציאו אותם למות"

הוריהם של הצעירים שהיו עדים לקטטה שבסופה נדקר למוות החייל יפתח גריידי (18) מגבעתיים, מפנים אצבע מאשימה כלפי התנהלות המועדון ברעננה. לדבריהם, שתי החבורות הוצאו משטח המקום, דבר שלטענתם הוביל למריבה הקטלנית. "היו יכולים להוציא רק חבורה אחת ואת השנייה להשאיר בפנים". המועדון: "המומים, זו טרגדיה"

"הם לא רצו לצאת מהמועדון כי הם ידעו מה מחכה להם שם בחוץ. הוציאו אותם למות". הורי חבריו של יפתח גריידי (18) שנדקר למוות הלילה (שני) מחוץ למועדון ברעננה הפנו אצבע מאשימה כלפי המאבטחים במקום, שלטענתם לא עשו די כדי למנוע את האירוע הקשה. מחקירת המשטרה עולה כי הקטטה החלה בתוך המועדון ונמשכה מחוצה לו, שם נטל הדוקר חפץ חד ודקר את גריידי. עוד עולה, כי הרקע לרצח הוא ככל הנראה הערה כלפי בחורה שישבה עם חבריו של גריידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בבית החולים השוטרים לקחו מהבן שלי עדות", אמר אביו של אחד הצעירים. "הוא אמר להם כך: 'הם פשוט הוציאו אותנו להישחט'". האב טוען כי המאבטחים "היו יכולים להוציא רק חבורה אחת ואת השנייה להשאיר בפנים".

"זרקו אותם לכלבים", האשימה אמו של אחד מחבריו הטובים של גריידי. "מצאתי אותו בבית החולים עם פנס בעין. הם פשוט תפסו אותו והעיפו אותם החוצה".

זירת האירוע (חדשות 2)

"לא היה להם מושג שהערב ייגמר כך", המשיכה האם וגוללה את אירועי הלילה. היא סיפרה כי בנה יצא יחד עם יפתח מהבית למקום שבו "ביקרו מספר פעמים ועשה רושם של מקום איכותי. הטלפון הנייד, שהיה על רטט, צלצל ב-04:00. רק אחרי זה, כשהטלפון הנייח צלצל, הבנתי שקרה משהו. בני אמר לי בבכי: 'אמא, קרה משהו נורא. אני בסדר, אבל אנחנו בבית חולים. הייתה קטטה במסיבה. דקרו את יפתח. את המשפט הזה אני לא אשכח בחיים. התלבשנו וטסנו לבית החולים".

"ראינו שם את כל החברים של יפתח ואת אמו כשהיא בוכה בזעקות שבר. אין מילים שיכולות לתאר את המצב הזה". הוסיפה האם בכאב. "הם היו חבורה כל כך מוגבשת שהכירה כבר מהגן. עכשיו הם עברו טראומה כשראו את חברם כשהוא מוטל על הרצפה דקור".

חברו של גריידי: "מי שדקר אותו התכוון להרוג אותו"

לדבריה, בנה סיפר לה כי האירוע החל כשכמה צעירים החלו להציק לאחת מחברותיהם. "הבן שלי ביקש מהם להפסיק והם לא הפסיקו. בפעם השנייה שזה קרה התחילו חילופי הדברים ואז המאבטחים החליטו להוציא את כולם החוצה".

אל בית משפחת גריידי שבגבעתיים הגיעו הבוקר עשרות מכרים וקרובים, כדי לנחם את בני המשפחה האבלים. "אני פשוט בהלם", סיפר אחד מחבריו של גריידי לחדשות 2 Online. "היינו ביחד מאז כיתה א' והוא היה חבר טוב שלי. מי שדקר אותו התכוון להרוג אותו", אמר.

עו"ד חן מאירי, המייצגת את אחד החשודים, בן 25 מאזור השרון בעל עבר פלילי, מסרה כי "מרשי אינו מעורב בביצוע הרצח. במשטרה חושדים באדם נוסף שהיה עמו ובחקירתו שאלו האם הוא ראה אותו מחזיק את החפץ החד". עו"ד שי טובים המייצג חשוד נוסף, אמר: "למרשי אין קשר לביצוע הרצח". החשודים יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם.

מהמועדון נמסר בתגובה: "אנחנו המומים ממה שקרה. זו טרגדיה אדירה וכל הצוות כואב ועצוב. ליבנו ומחשבותינו עם המשפחה שאנו מקווים שלא תדע עוד צער".