ירושלים: מפגינים למען לגליזציה עישנו סמים בפומבי; 30 עוכבו לחקירה

אחרי שאלפים אישרו את השתתפותם בעישון קבוצתי של קנאביס מול הכנסת, המשטרה חסמה את האזור לתנועה במטרה למנוע המחאה. המארגנים עברו לגן סאקר, שם כמה מאות בני אדם הפגינו למען לגליזציה של מריחואנה וחלקם עישנו סמים בפומבי

שוטרים נגד מעשנים: אלפי תומכי הלגליזציה בסם הקנאביס תכננו לעשן הלילה מול משכן הכנסת באירוע לו קראו "ליל הבאנגים הגדול" - אבל המשטרה חסמה את הדרך לשם בניסיון למנוע את המחאה. המוחים עברו לעשן בגן סאקר הסמוך, אך מספר המפגינים היה נמוך מהצפוי: 400 איש בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה מאות מפגינים החלו להפגין באזורים שונים בירושלים, ולאחר שהמשטרה סגרה את הדרכים המובילות לגן הוורדים הסמוך לכנסת, בהוראת בית המשפט, המפגינים עברו לגן סאקר הסמוך. חלקם עישנו סמים בפומבי כמחאה על מדיניות הממשלה והחקיקה הנוכחית. 

30 בני אדם עוכבו על ידי המשטרה - 23 מהם נעצרו בחשד להפרת הסדר הציבורי, לאחר שחסמו את שדרות רבין לזמן קצר, ושבעה בגין חשד לעבירות סמים. חמישה נהגים עברו שימוע על ידי קצין תנועה עקב חשד לנהיגה תחת השפעת סמים.

למרות שכמה אלפים אישרו את הגעתם להפגנה ברשת החברתית פייסבוק, רק 400 בני אדם הגיעו בסופו של דבר להפגנה. המשטרה החליטה לחסום את הצירים לאזור גן הוורדים אחרי שביום שישי הוציא בית המשפט המחוזי בירושלים צו נגד קיום ההפגנה.

"כרגע פינו את כולם ממתחם הגן והכנסת", עדכן אחד הגולשים, "אל תירא ישראל, אל תירא - כי גור אריה אתה". גולש נוסף כתב: "אל תבטלו. אם נבוא בכמויות הם לא יוכלו לעשות כלום".

השוטרים חוסמים (אבי צ'סטה)

בכוונת המארגנים להעביר מסר שאותו הם מסכמים בשלוש מילים: "צאו לנו מהגוף". "אנחנו באים לעשן קנאביס כי זה מה שאנחנו עושים", ציינו המארגנים. "אם למדינה יש בעיה עם עישון קנאביס - היא מוזמנת להתחיל לעצור אותנו בזה אחר זה".

בהכנת הכתבה השתתף עזרי עמרם.