בניו של צ'רלי אבוטבול לא ייצאו להלוויתו

אביב ופרנסואה אבוטבול, שני בניו של ראש ארגון הפשע צ'רלי אבוטבול שנמצא אתמול ירוי בביתו, לא יורשו לצאת מהכלא ולהשתתף בהלוויה – כך הודיעו שירות בתי הסוהר והמשטרה. "שב"ס עשה לעצמו חיים קלים, התחושה לא טובה", אמר פרקליטם של הבנים לחדשות 2 Online

פרנסואה ואביב אבוטבול (חדשות 2)

שירות בתי הסוהר והמשטרה הודיעו היום (ו') כי לא יאפשרו לשני בניו של צ'רלי אבוטבול, ראש ארגון הפשע שנמצא ירוי בביתו אמש, לצאת להלוויית אביהם שתתקיים בצהריים בבית העלמין בנתניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עקב הסירוב פנו הבנים לבית המשפט המחוזי בנצרת בבקשה שיורה למשטרה ולשירות בתי הסוהר לשחררם להלוויה, אך זה דחה את עתירתם. במהלך הדיון נמסר מהמשטרה ומשירות בתי הסוהר כי בשל מידע מודיעיני וחשש לשלום הציבור, לא יוכלו לאבטח את יציאת הבנים להלוויה. במהלך ה-30 יוצאו השניים במועדים נפרדים על מנת לעלות לקבר אביהם.

"בנסיבות כאלה החוק בדרך כלל מאפשר להגיע להלוויה", אמר לחדשות 2 Online עו"ד משה שרמן, המייצג את השניים. "שירות בתי הסוהר עשה לעצמו חיים קלים והתחושה אינה טובה. אנחנו חושבים שזה לא הומני. הילדים מרגישים מאוד לא טוב וכאשר אחד מהם מרצה מאסר עולם - המכה היא כפולה".

צ'רלי אבוטבול (גדעון מרקוביץ', פלאש 90)

פרנסואה אבוטבול מרצה מאסר עולם מאז שנת 2008, לאחר שהורשע ברצח הנער רענן לוי ז"ל. על בן נוסף, אביב, נגזרו 3.5 שנות מאסר ב-2012 לאחר שבמכוניתו התגלה מטען חבלה רב עוצמה.

בתוך כך סיפר הבוקר לחדשות 2 Online עו"ד רן תגר, שייצג את אבוטבול בהליכים בביהמ"ש בשנה האחרונה, על שיחותיו האחרונות עם אבוטבול. "דיברנו על ענייני עבודה, איחלנו חג שמח ואמרנו שנהיה בקשר", סיפר. "אני בהלם ומופתע מאוד. לא תיארתי לעצמי שככה הוא יגמור. הוא היה אדם מאוד כריזמטי וחזק, שקט, סמכותי ושקול. אתה לא מתאר לעצמך שאדם כזה יעשה לעצמו דבר כזה".

"מתקשה להאמין שהתאבד"

אמש נמצא מת העבריין הבכיר צ'רלי אבוטבול בביתו בנתניה, לאחר שעל פי החשד ירה בעצמו. סמוך לשעה 17:50 הוזעקו כוחות משטרה ומד"א לבית המשפחה ומצאו את העבריין, בשנות ה-50 לחייו, כשהוא שכוב במיטתו וירוי בפלג גופו העליון. בבית שהתה באותה העת רק רעייתו.

צוות מד"א פינה את אבוטבול כשהוא מורדם ומונשם לבית החולים לניאדו בעיר במצב אנוש, שם נקבע מותו בחדר המיון לאחר זמן קצר. במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות המקרה, ועל פי ההערכות מדובר בהתאבדות.

חשד: אבוטבול התאבד בביתו (אלירן חייט, חדשות 2)

עם זאת, מקורביו של צ'רלי אבוטבול התקשו לקבל את העובדה שאכן ראש ארגון הפשע התאבד. אחד מהאנשים המקורבים לו ביותר אמר לחדשות 2 Online: "רק לפני כמה שבועות הוא התקשר אליי, שוחחנו, הוא היה שמח על ההתקדמות המשמעותית במשפטו וכך שעורכי דינו הצליחו להגיע להסכם. הוא היה במצב רוח מרומם", סיפר.

"בן אדם עם גאווה כמו שלו? אין מצב שהוא התאבד", סיפר שותפו לעסק בשיחה עם חדשות 2 Online. "רק בערב החג דיברנו. גם היום הוא התקשר אליי ואמר לי שהכל בסדר. אני מתקשה להאמין", הוסיף.

המשטרה ביקשה לבצע ניתוח בגופה למרות ההערכה המובילה לפיה מדובר כנראה בהתאבדות. המשפחה התנגדה בתחילה לאפשר לנתח את הגופה, אלא שלאחר מפקד תחנת נתניה, נצ"מ רון תורג'מן, שוחח עמם אישית והסביר להם מדוע עליהם להסכים לביצוע הנתיחה. לאחר הפגישה, נעתרו בני המשפחה לבקשתו.

מי היה צ'רלי אבוטבול?

צ'רלי אבוטבול היה אחיו של פליקס "בייזה" אבוטבול ודודם של אסי ופרנסואה אבוטבול. יחד עם אחיו, בנה צ'רלי אימפריית פשע שהתעסקה בעיקר בגביית דמי חסות ובניהול עסקי הימורים בלתי חוקיים. ההתנקשות בחייו של פליקס אבוטבול, אשר מצא את מותו בחודש אוגוסט 2002 מחוץ לקזינו בפראג שהיה בבעלות המשפחה, היא שסימנה את תחילת התמוטטות עסקי המשפחה.

הקשרים בין בני משפחת אבוטבול

בין השנים 2008 ל-2010 נעשו שני ניסיונות להתנקש בחייו של צ'רלי. בשנת 2008 הוא נפצע קשה לאחר ששני רוכבי אופנוע נכנסו למסעדה שבבעלתו באזור התעשייה הישן של נתניה. שני רעולי הפנים נכנסו למסעדה בה שהה צ'רלי, ירו לכל עבר ופצעו שלושה עוברי אורח. אבוטבול נפצע באופן קשה ופונה לבית החולים הלל יפה בחדרה שם נותח בבטנו ושוחרר לאחר מספר שבועות.

בחודש ספטמבר 2010 שוב ניסו לחסל את ראש משפחת הפשע, גם הפעם על ידי שני רעולי פנים רכובים על אופנוע. המתנקשים ירו על רכבו של צ'רלי שישה כדורים שעה שהיה בתחנת דלק בסמוך למלון כרמל בנתניה. יחד עם צ'רלי שהו ברכב בנו הצעיר וחבר נוסף. אף אחד מיושבי הרכב לא נפגע בניסיון הרצח.