חשד לתג מחיר באום אל-פחם: כתובות נאצה רוססו, דלת מסגד הוצתה

המשטרה פתחה בסריקות אחר חשודים בביצוע פעולת "תג מחיר" הלילה באום אל-פחם. כתובות נאצה רוססו בעיר נגד ערבים ודלת מסגד הוצתה. מנהל המחלקה המוסלמית במשרד הפנים: "מעשה נפשע"

כתובות נאצה רוססו לפנות בוקר (ו') במסגד ערק אל שבאב שבאום אל פחם, במה שנראה כפעולת "תג מחיר" ופשע שנאה בעיר. בנוסף, נזק נגרם לדלת המסגד שהוצתה, אך האש כובתה בטרם הצליחה לחדור למתחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה החלה בחקירת המקרה במטרה לבדוק מי עומד מאחורי המעשה. אנשי המסגד החלו בניקיונות להסרת כיתוב הנאצה על החומה בסמוך למתחם שבו נכתב: "צו תפיסה ערבים החוצה".

שייח' זיאד אבו מוך, מנהל המחלקה המוסלמית באגף לעדות במשרד הפנים, ותושב באקה אל גארבייה, אמר בתגובה כי "זה מעשה נפשע שמעורר כל בר דעת. זהו חילול מקום קדוש שקדושתו בנפש כל מוסלמי".

הכיתוב שהתגלה

אבו מוך הוסיף כי "אני מקווה שיתפסו את האחראים למעשה, זה חוזר על עצמו. זה בא בנשימה אחת עם יום קדוש, יום שישי שבו אנשים מתקהלים. לו הצליחו לפרוץ את דלת המסגד היה עלול לקרות אסון".

בתחילת החודש נוקבו צמיגיהן של 40 מכוניות בכפר גוש חלב (ג'יש) שבגליל. בסמוך רוססה הכתובת "רק גויים מפנים מארצנו".

שוטרי משטרת צפת בסיוע גששים פתחו בבדיקת המקרה, שככל הנראה בוצע על רקע המגעים המדיניים. הכפר הערבי-נוצרי, הממוקם בגליל העליון, נמצא ביחסי שכנות טובים עם היישובים הסמוכים.