טביב: "לא חוויתי דבר כזה בחיי"

הבעלים של בית"ר ירושלים אלי טביב משחזר את ניסיון ההתנקשות בו אמש, מחוץ לביתו, ומספר כי הוא שוקל לפרוש מעולם הכדורגל ולעזוב לארה"ב. "אני רק עושה טוב לכדורגל ואף אחד לא בא לעזרתי", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online, "אז למה להמשיך?"

ביום שאחרי ניסיון ההתנקשות בחייו, אומר איש העסקים ובעלי קבוצת בית"ר ירושלים אלי טביב כי הוא שוקל לרדת מהארץ. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר היום (ראשון) טביב שהוא בטוח כי המניע לירי לעברו אמש קשור לעולם הכדורגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רק עושה טוב לכדורגל ובא לתרום, נאבק לבד באלימות ואף אחד לא בא לעזרתי", התלונן טביב. "כשאתה רואה דברים כאלו, אתה עושה חושבים אם כדאי בכלל להישאר בכדורגל. הפתרון זה לחזור חזרה לארה"ב לצערי הרב, שם יש לי את השקט, השלווה, העסקים שלי שם, לא צריך להתמודד עם כל הדברים האלו. כל דבר שאתה עושה טוב במדינה הזאת, יוצא שזה כפוי טובה, אז למה להמשיך?".

"אני משייך את זה רק לכדורגל", הוא הבהיר. "לא משהו אישי, לא משהו עסקי. הלוואי שיתפסו את אותם אנשים ואז כולם יבינו שזה לא היה קשור לדברים האלה. אף אחד לא ניסה לסחוט אותי או איים עלי או דרש ממני כספים. אף אחד. אין לי עסקים בישראל. לא לוויתי מאף אחד כסף, ואני לא חייב לאף אחד כסף. ההיפך, חייבים לי כסף".

 

טביב תקף את המשטרה, שלדבריו פועלת בשאננות ואף פוגעת בו משיקולים שאינם כשרים. "אחרי כל כך הרבה מקרים הם לא עושים שום דבר בנידון, אז זו תעודת עניות לפי דעתי", הוא אמר. "עד שהצלחנו לתפוס פעם נער שבא אלי הביתה בחצות וזרק אבנים וקילל, אז היה הכי נוח להם להגיד שאני הכיתי אותו. בגלל שאני בן אדם מוכר, למשטרה זה אייטם".

זירת התקרית, אמש (דני ציון)

"אף פעם לא היה לי עסק עם אף אחד"

טביב נפצע אמש קל בידו, ליד ביתו בכפר שמריהו, בעקבות ירי של אלמוני שהיה רכוב על אופנוע ונמלט מיד מהמקום. "חזרתי ממשחק כדורגל עם מצב רוח טוב אחרי ניצחון", שיחזר טביב. "איך שהגעתי הביתה, פתאום אני רואה אופנוע חולף עם שני אנשים. הוא האט את הנסיעה שלו, עצר, ופתאום קפץ בן אדם מהאופנוע ובא לכיוון שלי".

"הוא התחיל לירות וידעתי שהוא בא לתקוף אותי, אז זרקתי את עצמי למושב השני, התכופפתי ונתתי צעקה, אז כנראה הוא נבהל", המשיך טביב. "הוא ירה מספר כדורים, לפי מה שהבנתי חמישה, וישר רץ לכיוון האופנוע ושניהם ברחו".

"זה היה ממש עניין של שניות", הוא תיאר. "זה רגע מאוד קשה. לא חוויתי דבר כזה בחיי ולא משהו אפילו קרוב לזה. אף פעם לא היה לי עסק עם אף אחד. ממתי שנכנסתי לכדורגל, גם כשהייתי בהפועל כפר סבא, לא היו לי דברים כאלו".