טביב על הירי: "אין לי אויבים"

איש העסקים ובעלי בית"ר ירושלים אלי טביב, שנפצע בלילה קל לאחר שנורה סמוך לביתו בכפר שמריהו, משוכנע שהרקע למעשה הוא עיסוקו בכדורגל. "זה קשור לכדורגל, אני לא רואה דבר אחר", אמר בשיחה עם חדשות 2. מחר יגזור ביהמ"ש את דינו של טביב, לאחר שהורשע בהכאת אוהד הפועל ת"א בן 17

המשטרה ממשיכה בחקירת התקרית שבה נורה ונפצע קל איש העסקים ובעלי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים אלי טביב, ליד ביתו בכפר שמריהו. בשיחה עם חדשות 2 הבוקר (ראשון) אמר טביב כי אינו יודע מי עומד מאחורי המעשה, אך הבהיר כי הוא משוכנע שהירי קשור לעולם הכדורגל. "אין לי אויבים ואין לי עסקים פה, זה קשור לכדורגל, אני לא רואה שום דבר אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מסוכסך עם אף אחד ולא רבתי עם אף אחד חוץ מהפרשיה שהייתה לי בכדורגל", אמר טביב. "אף פעם לא היה לי מקרה כזה או משהו דומה לזה, נלחמתי באלימות ואני אתן למשטרה לעשות את העבודה שלה".

מבית"ר ירושלים נמסר כי השחקנים, הצוות המקצועי וההנהלה שולחים לטביב איחולי רפואה שלמה והחלמה מהירה: "אנו רוצים לחזק את ידיו ואת ידי משפחתו ברגעים הלא פשוטים שעוברים עליהם. אנו שולחים חיבוק חם ואוהב לאלי, אשר אהבתו ומסירותו למועדון ולקבוצה ברורים ומורגשים לנו. יחד, כגוף אחד, נמשיך וניתן את הכל על מנת לעמוד במשימות שנותרו לנו ונשמור על הבית שלנו כמשפחה אחת, שבראשה עומד בגאון אלי טביב".

האלמוני פתח באש לעבר רכבו של טביב

טביב נפצע סמוך לחצות באורח קל בידו לאחר שאלמוני פתח באש לעבר הרכב בו ישב סמוך לביתו בכפר שמריהו. לא מדובר בהסתבכות הראשונה של טביב, שבעבר נזרקו שני רימונים לעבר ביתו. איש העסקים החזיק בעבר בבעלות על הקבוצות הפועל כפר סבא והפועל תל אביב.

כוחות המשטרה מחוץ לביתו של טביב (דני ציון)

התקופה בה היה בעליה של קבוצת הפועל תל אביב נודעה כסוערת במיוחד. יחסיו של טביב עם אוהדי הקבוצה עלו על שרטון, והוא נאלץ למכור את אחזקותיו בקבוצה על רקע מחאת אוהדיה שפעלו על מנת לגרשו מהקבוצה.

בעיצומה של מחאת האוהדים נגד טביב הגיש נער אוהד הקבוצה תלונה נגד איש העסקים, בטענה כי טביב היכה אותו בשעה שהפגין מחוץ לביתו. טביב הורשע בהכאת קטין והואשם בהשמדת הראיות הקושרות אותו למעשה, כשמחק את צילומי מצלמות האבטחה שהוצבו בפתח ביתו. מחר יגזור בית המשפט את דינו.

עמותת "האדומים", המנהלת את הפועל תל אביב, הגיבה לירי לעבר טביב וגינתה את המעשה. "העמותה מגנה כל שימוש באלימות ומאחלת לטביב החלמה מהירה", נמסר בהודעה שפרסמה ההנהלה. "מדובר באירוע חמור ומטריד ביותר. זו תהיה טעות מרה לקשור בין נסיון ההתנקשות הזה לבין אוהדי כדורגל. מר טביב הוא עבריין מורשע ויש להניח שכמו באירועי רימון ההלם ורימון הרסס מי שעומד מאחורי האירוע הלילה הם גורמים עברייניים בעלי רקע פלילי".

בהכנת הידיעה השתתף בן מיטלמן.