אשתו של אחד הפצועים בהצתה ברמלה: "ראיתי את בעלי שרוף כולו"

רונית ביטון מתגוררת מול מועדון הקלפים שהוצת אמש ברמלה על יושביו. היא יצאה לקול הזעקות שעלו משם, ויחד עם בנם ראתה את אבי המשפחה עולה באש. שלושת החשודים במעשה מאושפזים כשלצדם שוטרים

שעות לאחר הפיצוץ בבית קפה ששימש למשחקי קלפים ברמלה, חקירת המשטרה נמשכת, במקביל לטיפול בפצועים שנכוו ברוב חלקי גופם. רונית ביטון, שבעלה מיכה ישב במועדון ונפצע קשה בפיצוץ, עוד מתקשה להאמין למה שעבר עליו, ועליה, בהצתה אמש (ג'), שעל פי החשד בוצעה על רקע סכסוך בין בעלי מועדונים מתחרים. גם החשודים בהצתה נפצעו, ונמצאים תחת מעצר בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמעתי צעקות וראיתי את הכל עולה בלהבות", אמרה ביטון לחדשות 2 Online, בעודה צופה בשוטרים ובכבאים חוקרים את הזירה. "הבנתי שבעלי בפנים, עמדתי שם כולי רועדת וראיתי אותו שרוף כולו. אין לי מילים".

בעלה של ביטון נהג לשבת באופן קבוע במקום, שנמצא בסמוך לביתו, עם חבריו. אמש, בשעת האירוע, היא כבר שכבה במיטתה. לפתע שמעה רעשים וצעקות מעבר לרחוב. היא יצאה מהבית, יחד עם בנה בן התשע, ואז גילתה את הנורא מכל - בעלה נפגע, וסבל מכוויות קשות מהצוואר ומטה. היום הוא עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים תל השומר. ביטון ביקשה מהציבור להתפלל לשלומו והחלמתו של בעלה.

במשטרה מעריכים כי הרקע להצתה הוא סכסוך עסקי, והחשד הוא שאדם מחזיק במועדון מתחרה במורד הרחוב אחראי להצתה. בעל המועדון המתחרה, בנו וחשוד נוסף במעשה נפצעו גם הם מהאש. הם מאושפזים בבית חולים קפלן ברחובות, כששוטרים שומרים עליהם ליד מיטתם. הדיון להארכת מעצרם נערך בבית המשפט בהיעדרם.

בהצתה המכוונת נפצעו שמונה בני אדם בדרגות פציעה שונות. החוקרים טוענים כי ככל הנראה החשודים הגיעו למקום עם מספר בקבוקים כשבתוכם חומר נוזלי, שפכו את תכולתם על האנשים ששהו בבית הקפה והציתו את המתחם.

כוחות ההצלה בבית הקפה (בר קופרשטיין)