ת"א: גנב האופניים הסדרתי נתפס במצלמות

מצלמות האבטחה שהוצבו בחנות אופניים תיעדו את החשוד נכנס למקום ותוך שניות נמלט עם אחד מהזוגות שבתצוגה - מבלי שהמוכרים ישימו לב. בדיקה העלתה שמספר חודשים לפני כן תועד אותו חשוד גונב אופניים חשמליים אחרי שעקר תמרור

מצלמות האבטחה בחנות אופניים בתל אביב תיעדו את פעולתו המהירה של חשוד בגניבה, שנמלט מהמקום עם זוג אופניים. בסרטון ניתן לראות כיצד החשוד נכנס לחנות, מנצל רגע אחד של אי תשומת לב מצד המוכר, תופס זוג אופניים שהיה סמוך לכניסה ובורח איתם בזריזות. שווי השלל שנגנב - 11 וחצי אלף שקלים. בעקבות המקרה נבדקו צילומי אבטחה ממקומות אחרים בתל אביב - ובאחד הסרטונים נראה אותו חשוד גונב אופניים חשמליים באמצע הרחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עמית לוינזון, מבעלי חנות האופניים הממוקמת ברחוב החשמונאים, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online כי "הכל קרה מאוד מהר. אותו בחור, שלא ראינו אותו קודם לכן, נכנס למקום וניצל רגע שהמוכר לא הסתכל עליו. ברגע שהבין שאף אחד לא שם לב הוא פשוט תפס את האופניים וברח מהחנות".

לוינזון מעריך שהגניבה הייתה מתוכננת. "הדבר המעניין הוא שלאופניים היקרים שגנב, לא היו פדלים באותו רגע, אם כך, או שהוא רץ מהר מאד או שחיכה לו רכב מילוט", ציין לוינזון. "הוא פשוט נעלם כאילו בלעה אותו האדמה". הוא סיפר שבעקבות המקרה כל בעלי החנויות ברחוב, שרבות מהן מתמחות במכירה של אופניים לסוגיהם, אבטחו אותם ביתר שאת כדי להימנע ממקרים כאלה לשוב ולהתרחש.

החשוד עקר את התמרור ממקומו (מסדר זיהוי)

הסרטון שמתעד את הגניבה הגיע לידי חברת "מסדר זיהוי", שמנטרת מקרים כאלה ומאתרת חשודים ורכוש דרך מצלמות אבטחה - בעזרת אמצעים טכנולוגיים וחקירתיים. בדיקה שערכו בחברה העלתה, כי החשוד בגניבה נצפה בסרטון אבטחה אחר שצולם בשכונת פלורנטין בתל אביב חודשים ספורים קודם לכן. אז, ברוב חוצפתו, הוא הצליח לעקור תמרור תנועה שאליו היו קשורים אופניים חשמליים ורכב על האופניים מהמקום.

בחברה מדגישים כי על פי התחקור של הסרטונים ניתן להבין כי מדובר באותו חשוד שפועל באזור וכי במקרה התמרור מדובר בסכנה ברורה לנוסעים בכביש בעקבות עקירת סימן הדרך.