סוכן סמוי התחזה לחרדי - והפליל 20 סוחרי סמים בתל אביב

הוא פעל בחשאי בשירות המשטרה ורכש את אמונם של 20 סוחרי סמים בדרום תל אביב. לאחר שהתחזה לחרדי, הצליח לרכוש מהסוחרים כמויות גדולות של סמים - ובכך הביא למעצרם. "דמות החרדי בלבלה אותם - והביאה לתפיסה", סיפר

סוכן סמוי התחזה לחרדי - והפיל ברשתו חשודים בסחר בסמים: לאחר פעילות סמויה של חודשים רבים, פשטו הבוקר (ב') בלשי מרחב יפתח על בתיהם של 20 חשודים בסחר בסמים. אלא שהמבצע המשטרתי הזה התאפשר הודות לאדם אחד, שפעל כסוכן סמוי בדמות של חרדי. מצלמות שתיעדו את פעילותו של הסוכן סייעו לחשיפת החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים הופעל נ', בן 28, בעודו מחופש לחרדי מכור לסמים באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב וקנה מסוחרים כמויות גדולות של קוקאין. המטרה: להתערבב בין העבריינים, להכיר את הסוחרים ולקנות מהם את הסמים - מה שיביא להפללתם.

"נאלצתי לשנות את המראה שלי, נכנסתי לדמות של חרדי שמסתובב בין העבריינים. ראיתי יותר מקרוב את הנגע הזה של סחר בסמים. היו חששות, אבל התגברתי עליהם במטרה להביא את האנשים האלה לדין", סיפר הסוכן לחדשות 2 Online.

הסוכן הסמוי בזמן הפעילות (דוברות המשטרה)


נ' תיאר איך מתבצע הליך הסחר בסמים בפועל: "הסוחרים מוציאים את הסמים ממקומות מסתור, הקונה מעביר להם את הכסף, מקבל את המנה והולך. הבעיה היא להתחבר עם הסוחרים ולגרום להם לסמוך עליך ושיעבירו לך את הסמים".

"דמות החרדי הצליחה לבלבל את הסוחרים"

זו אינה הפעם הראשונה שנ' משרת כסוכן סמוי. לפני כשנתיים, הוא הופעל בצורה דומה בקרב עברייני רכוש וסמים והכניס רבים מהם לכלא. לאור הצלחתו, החליטו במחלק הסוכנים של מרחב יפתח בפיקודו של ניצב משנה דוד גז, להכניס אותו לדמות החדשה של חרדי המסתובב תכופות באזור התחנה ומחפש לקנות קוקאין.

"חששתי להיתקל במישהו שאולי היה מכיר אותי מהפעילות הסמויה הראשונה שלי, אבל שמחתי שנקראתי לדגל בפעם השנייה. כשראיתי שהעבריינים לא מזהים אותי בשטח, הבנתי שיש לי יתרון. דמות החרדי הצליחה לבלבל אותם, ובזכות הכיסוי הצלחתי לחדור פנימה", סיפר נ', שאחרי הפעלתו הראשונה התגייס למשטרה - וכעת פועל כשוטר במשרה מלאה.

בין 20 העצורים שהוסגרו למשטרה עקב פעילות הסוכן הסמוי, ישנן 9 נשים וגם נער בן 15, מרביתם חשודים במכירת כמויות גדולות של סמים. על פי ההערכות, חלק ניכר מהסוחרים יכולים להגיע לכמויות של בין 500-700 מנות ביום, ולסכומים של כ-100 אלף שקלים ביום.

"הסמים מגיעים לכל סוגי האוכלוסייה"

במשטרה מספרים כי קהל הלקוחות של סוחרי הסמים הוא מגוון ביותר וכי לאזור התחנה המרכזית המוזנח מגיעים כל ה"מי ומי": החל מאנשי עסקים במכוניות מרצדס מפוארות, דרך דוגמניות ועד לבחורים צעירים. הסם, שהוא לרוב קוקאין מבושל, מה שמוכר ברחוב כ"קראק" או "קריסטל" מגיע לכל סוגי האוכלוסייה.

"הצליח לחדור פנימה הודות לכיסוי" (דוברות המשטרה)


פקד שבתאי מאיר, ראש מחלק סוכנים במרחב יפתח, סיפר לחדשות 2 Online על הטיפול בתופעת הסחר בקוקאין: "אם מישהו רוצה להגיע לאזור דרום תל אביב לקנות מנה, יש סיכוי גבוה שהוא יפשע בדרך כדי להשיג את הכסף לסמים. תפיסה שכזו משפיעה באופן ישיר על חיי האזרחים, לא רק באזור זה. אלו עבירות רחבות היקף שמשפיעות על העיר כולה."