אולמרט: "עורכי דין מהפרקליטות הדיחו עדה"

הפתעה בחקירתו של אהוד אולמרט: במהלך החקירה שלף אולמרט חוות דעת מהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, לפיה ניסיון לכאורה של פרקליטות המדינה להדיח עדה הוא עבירה אתית ולא עבירה פלילית של שיבוש הליכי משפט. לטענתו, הוא מואשם בעבירה פלילית על מעשים פחותים בהרבה

אולמרט ופרקליטו אלי זוהר, בשבוע שעבר (עידו ארז)

אחרי שמונה שעות בחדר החקירות, ראש הממשלה אהוד אולמרט, החשוד בשיבוש חקירה, הדחה והטרדת עד, מפנה אצבע מאשימה אל עבר מי שהייתה אחת הנשים הקרובות לו ביותר - ראש לשכתו לשעבר שולה זקן. לחוקריו אמר אולמרט כי הראיות החדשות שסיפקה זקן למשטרה ולפרקליטות נועדו לפגוע בו באופן אישי והבהיר: "שולה זקן רוצה לנקום בי". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירתו היום הציגו לאולמרט חוקרי המשטרה שאלות בלבד ולא השמיעו לו הקלטות ואף לא עימתו אותו איתן. השאלות שהוצגו לו מתייחסות לעבירות שביצע על פי החשד בשנים האחרונות, במסגרת פרשת ראשונטורס וטלנסקי. מתשובותיו של אולמרט ניתן ללמוד על קו ההגנה שמשמש אותו. "הדברים שאמרתי לשולה לגיטימיים ולא פליליים. עדי הגנה, מותר להם לדבר במהלך משפט ואפילו לתכנן אסטרטגיית הגנה", טען אולמרט.

במהלך החקירה אולמרט הראה לחוקרים חוות דעת ממשרד היועץ המשפטי לממשלה, לפיה עורכי דין בפרקליטות שביצעו עבירות חמורות מאלה שלו, לכאורה, ננזפו רק מבחינה אתית והוא מופלה לרעה כשנגדו מתנהלת חקירה פלילית. ייתכן שכבר ממחר ישמיעו החוקרים לאולמרט את קלטות זקן, שלפי גורמים במשטרה ובפרקליטות - מדברות בעד עצמן.

בחקירה הכחיש באולמרט בתוקף את החשדות. את חוות הדעת שהציג קיבל ראש הממשלה לשעבר מהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, בעקבות תלונה שהגיש לפני ארבע שנים נגד שני פרקליטים מפרקליטות המדינה. בתלונתו טען כי עורכי הדין מהפרקליטות שיבשו חקירה והדיחו עדה, בכך שהעבירו למנהלת סוכנות הנסיעות ראשונטורס חוברת עם שאלות ותשובות, שגויות לדברי אולמרט.

המשנה ליועץ המשפטי ענה במסמך כי מדובר בעבירות אתיות ולא פליליות. ראש הממשלה לשעבר שאל מדוע הוא מואשם בעבירות פליליות בעוד שאותם שני פרקליטים לא הואשמו בעבירות פליליות למרות שהמעשים אותם ביצעו חמורים יותר.

החקירה נגד אולמרט תהיה ממושכת ובמהלכה, צפויים לפחות עוד שלושה או ארבעה מפגשים בין ראש הממשלה לשעבר לחוקרי המשטרה. במהלך שמונה שעות החקירה שנערכו היום הוא לא עומת עם הקלטות אותן הקליטה זקן, אלא שאלות שנוגעות לחשדות שמועלים נגדו.

"מצפים מהפרקליטות לגלות מעט אנושיות"

בהודעה רשמית שפרסמה המשטרה נכתב כי מדובר בחשדות לעבירות שנעשו בשנים האחרונות. החשדות החדשים נגד אולמרט נוגעים לא רק למשפט הולילנד, אלא גם בפרשות ראשונטורס וטלנסקי בהן זוכה אולמרט בבית המשפט. ראש הממשלה לשעבר צפוי להיחקר שוב בימים הקרובים.

יועץ התקשורת של אהוד אולמרט מסר בתגובה: היינו מצפים מהפרקליטות, שבידיה כוח כה רב, לגלות מעט אנושיות. התעקשותה של הפרקליטות, כי המשטרה תחקור את אולמרט דווקא כעת, מספר ימים לאחר הרשעתו ובשעה שהחל להתכונן לטיעונים לעונש, נועדה לשתי מטרות: לשבור את מר אולמרט בכל מחיר, ולהשפיע באופן פסול על הליך הטיעונים לעונש. מדובר באדם אשר נגרר בבוץ כבר שמונה שנים ארוכות, ואשר אך לפני מספר ימים חטף מהלומה בלתי צפויה, אשר היא לבדה הייתה שוברת בוודאי כל אדם אחר.