ניסה להבריח יהלומים בתחתונים - ונתפס

תייר מהודו שהגיע למעבר הגבול נהר הירדן נתפס על ידי בודקי המכס כשהוא מסתיר מאות יהלומים יקרים וזהב - בתחתוניו. שווי השלל: מאות אלפי דולרים. הוא נעצר ורכושו הוחרם. כעבור זמן קצר נתפסה במעבר משפחה מהדרום שהסתירה עשרות תכשיטים שניתנו לה כנדונייה

התחתונים בהם הוסתרו היהלומים והזהב (פייסבוק רשות המסים)

נתפס עם המכנסיים למטה: תייר מהודו נעצר הלילה (ב') במכס שבמעבר הגבול נהר הירדן שבין ירדן לישראל, זאת לאחר שניסה להבריח לארץ מאות יהלומים וזהב בשווי מאות אלפי דולרים. התייר ניסה להבריח את השלל לארץ בדרך מקורית: בתוך תחתוניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהתייר הגיע למכס, הוא עורר את חשדו של אחד מהבודקים במקום. מבדיקה במטענו נמצאו טבעות משובצות יהלומים, ובתוך קופסה שנועדה להכיל מברשת שיניים נמצאו מספר רב של יהלומים.

היהלומים שנתפסו בתחתוניו של התייר (פייסבוק רשות המסים)


במהלך הבדיקה, הראה התייר חוסר נוחות גופנית עם לבושו שעורר אף יותר את חשד הבודקים - ובבדיקה גופנית שנערכה לו, נמצאה בתחתוניו חבילה עטופה שהכילה מאות יהלומים במשקל של כ-150 קראט ובשווי מוערך של מאות אלפי דולרים.

בחקירתו, הודה התייר כי הבריח את היהלומים ארצה במטרה לסחור בהם, זאת על אף שלא חלים תשלומי מכס או מע"מ על יהלומים. היהלומים כולם הגיעו ללא תעודות, כפי שמתחייב מאמנות בינלאומיות שנועדו למנוע סחר ביהלומי דמים ובהלבנת הון באמצעות יהלומים. הרכוש נתפס והתיק הועבר להמשך חקירה של יחידת הסמים מכס נהר הירדן.

תכשיטי הנדונייה שהסתירה המשפחה מהדרום (פייסבוק רשות המסים)


וזה לא נגמר בכך: זמן קצר לאחר המקרה החריג, נתפסו שישה בני משפחה מאזור הדרום, כששבו מחתונת בתם בירדן, כשהם מסתירים את נדוניית החתונה בשווי של כמאה אלף שקלים על גופם. בני המשפחה חילקו את עשרות הטבעות ותכשיטי הזהב ביניהם והסתירו אותם על גופם ובכליהם. גם במקרה זה השלל הוחרם עד לסיום החקירה בנושא.