חשד: הצית את אחותו בחומר דליק

המשטרה איתרה את הגבר בן ה-33 מטירת הכרמל, שעל פי החשד שפך חומר דליק על אחותו והצית אותה בעקבות סכסוך משפחתי. החשוד הודה במעשה בחקירתו הראשונה, אולם לאחר מכן הכחיש: "היא ניסתה להתאבד", אמר לחדשות 2. האישה עדיין סובלת מכוויות קשות, מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ

ניידות המשטרה בטירת הכרמל, הבוקר (חדשות 2)

האם סכסוך משפחתי הסתיים בפציעה קשה מחומר דליק? גבר כבן 33, תושב טירת הכרמל, חשוד ששפך לפנות בוקר (שבת) חומר דליק על אחותו, כבת 39, בעקבות סכסוך בין השניים, והצית אותה. האישה נפצעה קשה, והובהלה לבית החולים רמב"ם בחיפה. החשוד שנמלט מהמקום לאחר המעשה - נתפס כעבור שעות אחדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה מאושפזת בטיפול נמרץ נשימתי, מורדמת ומונשמת. מצבה קשה, אבל יציב. נגרמו לה כוויות קשות בפלג גופה העליון ובפניה.

מחקירת המשטרה עולה כי האירוע התרחש בבית המשפחה ברחוב ז'בוטינסקי בעיר. החשוד נמלט לאחר המעשה, אולם משטרת טירת הכרמל איתרה אותו כשהוא מסתתר בבית של חבריו בטירת הכרמל. הוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה, שם זיהו כי יש לו עבר פלילי. לטענת השוטרים, החשוד לא משתף עמם פעולה בחקירתו.

בתחקור ראשוני של החשוד במשטרה הוא הודה במעשים המיוחסים לו, אבל לא הזכיר מה היה המניע למעשה. אולם בשיחה עם חדשות 2, הכחיש החשוד את המיוחס לו וטען כי אחותו נקלעה לקשיים כלכליים וכי היא ניסתה להתאבד.

אחד השכנים אמר לחדשות 2 Online כי "ככל הנראה לאחר שהאחות ביקשה ממנו לעזוב את הדירה, הוא החליט לפגוע בה". שכנים אחרים סיפרו כי הם לא יודעים על מקרי אלימות שאירעו בעבר בין שני האחים.

9 שנות מאסר לגבר ששפך חומצה על נערה בת 15

לפני כחצי שנה גזר בית המשפט המחוזי בנצרת 9 שנות מאסר על תושב העיר, שהורשע בגרימת חבלה בכוונה מחמירה, לאחר ששפך חומצה על נערה בת 15, קרובת משפחתו הגרה בשכנות אליו, וגרם לה לפגיעות קשות. הצדדים הגיעו להסכמה על חומרת העונש, לאחר שהנאשם הודה במעשים במסגרת הסדר טיעון.

הוא הואשם תחילה בגרימת חבלה חמורה וגם באונס של הנערה, אך סעיף האונס הוסר מהכתב האישום בהסדר הטיעון. על הגבר נגזרו גם 24 חודשי מאסר על תנאי על כל עבירת אלימות מסוג פשע. למתלוננת לא נפסקו פיצויים, אך נקבע כי היא תוכל להגיש תביעה אזרחית ולדרוש פיצויים אם תרצה בכך. אחרי הגשת כתב האישום, התנהלו כל הדיונים במשפט בדלתיים סגורות, ולבקשת חדשות 2 אישר בית המשפט לפרסם את גזר הדין.

9 שנות מאסר. התוקף בבית המשפט (חדשות 2)
"מעשיו של הנאשם מתאפיינים בחומרה יתרה. לאחר מסכת איומים שנמשכה תקופה ארוכה הוא כילה את חמתו בנערה, ושפך לעבר פניה חומצה שפגעה בעיניה, והכל משום שסירבה להינשא לו, אדם נשוי ואב לחמישה ילדים", כתב סגן בית המשפט המחוזי, השופט ד"ר אברהם אברהם.

"מעשיו לא נעשו ברגע אחד של התלהטות יצרים, אלא נעשו מתוך תכנון מוקדם, שבגדרו הצטייד הנאשם מבעוד מועד בחומצה", נכתב בגזר הדין. "חומרת מעשיו של הנאשם מתעצמת גם משום שביקש לכפות על המתלוננת, נערה עולת ימים, את רצונו להינשא לה, חרף סירובה וסירוב משפחתה. הוא עומד בניגוד גמור לזכותה של אישה לחיות את חייה כרצונה".