אלפרד אקירוב שילם לשולה זקן "דמי שתיקה"?

המשטרה תזמן את איש העסקים ומקורבו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט להעיד לגבי נסיבות העסקתה של שולה זקן בחברת אלרוב שבבעלותו, והעברת עשרות אלפי שקלים לחשבונה. בסביבתו של אקירוב אומרים שזקן הועסקה כמקדמת אירועים וכנסים בבתי המלון של החברה

זומן לתת עדות, אקירוב (פלאש 90, יוסי זמיר)

האם איש העסקים אלפרד אקירוב שילם לשולה זקן דמי שתיקה על מנת שלא תעיד נגד אהוד אולמרט? אקירוב, ממקורביו של אולמרט, יתבקש כבר בימים הקרובים למסור לחוקרי המשטרה מידע על נסיבות העסקתה של שולה זקן בחברת אלרוב שבבעלותו והעברת עשרות אלפי שקלים לחשבונה. בסביבתו של אקירוב אומרים שזקן הועסקה בחברה כמקדמת אירועים וכנסים בבתי המלון של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי גורמים הקשורים לחקירה החדשה המתנהלת נגד אהוד אולמרט מסרה זקן בעדותה חומרים חדשים הקשורים לפרשיות קודמות. אחרי שאמש פורסם במהדורה המרכזית כי במשטרה נבדק כיוון חקירה נוסף, שלפיו שורה של אנשי עסקים ובהם בכיר מאוד במשק העבירו לראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, סכומי כסף גדולים כדמי שתיקה, היום מתפרסם שמו של איש העסקים הבכיר - אלפרד אקירוב.

החקירה מתמקדת בעיקר על האופן שבו מקורבי אולמרט מימנו את הגנתה של זקן במהלך המשפט שהתנהל נגד השניים. בקרוב יזומן ראש הממשלה לשעבר לחקירה באזהרה במשטרה, בנוגע לחשדות החדשים.

אתמול זימנו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה את שולה זקן להמשך חקירתה, בנוגע לעדותה נגד אולמרט במסגרת פרשת הולילנד.

מאלפרד אקירוב נמסר בתגובה: "אני שלם לחלוטין עם העסקתה של גב' זקן בחברת אלרוב, ואינני רואה בכך כל פגם. היא הועסקה כיועצת לשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים, כמו גם בתחום התיירות הנכנסת, ובתמורה קיבלה שכר עבור עבודתה. מעבר לכך אני מניח ששרבוב שמי לפרשת אולמרט נועד לספק את היצר התקשורתי ותו לא".

מחברת אלרוב נמסר בתגובה: "הגב' שולה זקן הועסקה על ידי החברה בשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים (ממילא ומצודת דוד). עבודתה הסתיימה באפריל 2013 והיא קיבלה בתמורה 12 אלף שקל לחודש, כנגד חשבונית".

קיבלה דמי שתיקה? זקן (Flash90)

הרשעת אולמרט: קיבל חצי מיליון שקלים

ביום שני השבוע, ארבע שנים אחרי שנפתחה החקירה בפרשת הולילנד, הרשיע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן בפסק דין נוקב וביקורתי את אהוד אולמרט בקבלת שוחד, באחת מפרשיות השחיתות והחמורות שהיו בישראל.

השופט ציין כי העובדות שהוכחו הן כי עד המדינה העביר לאחיו של אהוד אולמרט כ-500 אלף שקלים. עד המדינה לא הכיר את יוסי אולמרט, ויוסי אולמרט לא הכיר את עד המדינה, קודם לקבלת הכסף. גרסתו של אולמרט בבית המשפט נדחתה מכל וכל.

"משנקלע אחיו של אולמרט למצב כלכלי-אישי קשה ביותר, חובות מכבידים ורדיפות של אנשי שוק אפור, השתמש אולמרט שוב ב'אוצר הפלא' שעמד לרשותו וממנו שאב סכומי כסף נוספים הנמדדים במאות אלפי שקלים", קבע רוזן בהכרעת הדין.

במהלך המשפט התעקשו פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר כי הצ'קים שקיבל לכאורה יוסי אולמרט לא נמצאו וכי התביעה לא הציגה אותם. הם הוסיפו כי אינם אחראיים לדבריו של יוסי אולמרט במשטרה וטענו כי הראייה העיקרית - הוכחה לקבלת הכסף - לא הוצגה.

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

אחרי ההרשעה: מה צפוי לאולמרט?

עלייתו ונפילתו של אהוד אולמרט

מקורבי אולמרט: "הוא לא מאמין שזה קורה לו"

פרקליט המדינה לשעבר: "חש הקלה"

פרקליטי אולמרט על הכרעת הדין: "כמו רעם ביום בהיר"

מומחים משפטיים: הסיכוי של אולמרט לנצח בערעור נמוך

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

פרס על הרשעת אולמרט: "יום עצוב למדינה"

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט