חשד: איש עסקים בכיר העביר לשולה זקן סכומי כסף גדולים כדמי שתיקה

ימים ספורים לאחר הרשעת אולמרט, המשטרה בודקת כיוון חקירה חדש, לפיו שורה של אנשי עסקים, בהם איש עסקים בכיר במשק, העביר לראש לשכתו של רה"מ לשעבר סכומי כסף משמעותיים כדמי שתיקה. במשטרה מתכוונים להזמין את אולמרט לחקירה באזהרה בימים הקרובים

קיבלה דמי שתיקה? זקן (Flash90)

שלושה ימים לאחר שהורשע בקבלת שוחד, עננת החשדות מעל ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ממשיכה לרחף. במשטרה בודקים בימים האחרונים כיוון חקירה נוסף ומשמעותי, לפיו שורה של אנשי עסקים, בהם בכיר מאוד במשק, העבירו לראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, סכומי כסף גדולים כדמי שתיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה מתמקדת בעיקר על האופן שבו מקורבי אולמרט מימנו את הגנתה של זקן במהלך המשפט שהתנהל נגד השניים. בקרוב יזומן ראש הממשלה לשעבר לחקירה באזהרה במשטרה, בנוגע לחשדות החדשים.

במקביל, זימנו היום חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה את שולה זקן להמשך חקירתה, בנוגע לעדותה נגד אולמרט במסגרת פרשת הולילנד.

הרשעת אולמרט: קיבל חצי מיליון שקלים

ביום שני השבוע, ארבע שנים אחרי שנפתחה החקירה בפרשת הולילנד, הרשיע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן בפסק דין נוקב וביקורתי את אהוד אולמרט בקבלת שוחד, באחת מפרשיות השחיתות והחמורות שהיו בישראל.

השופט ציין כי העובדות שהוכחו הן כי עד המדינה העביר לאחיו של אהוד אולמרט כ-500 אלף שקלים. עד המדינה לא הכיר את יוסי אולמרט, ויוסי אולמרט לא הכיר את עד המדינה, קודם לקבלת הכסף. גרסתו של אולמרט בבית המשפט נדחתה מכל וכל.

"משנקלע אחיו של אולמרט למצב כלכלי-אישי קשה ביותר, חובות מכבידים ורדיפות של אנשי שוק אפור, השתמש אולמרט שוב ב'אוצר הפלא' שעמד לרשותו וממנו שאב סכומי כסף נוספים הנמדדים במאות אלפי שקלים", קבע רוזן בהכרעת הדין.

במהלך המשפט התעקשו פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר כי הצ'קים שקיבל לכאורה יוסי אולמרט לא נמצאו וכי התביעה לא הציגה אותם. הם הוסיפו כי אינם אחראיים לדבריו של יוסי אולמרט במשטרה וטענו כי הראייה העיקרית - הוכחה לקבלת הכסף - לא הוצגה.

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

אחרי ההרשעה: מה צפוי לאולמרט?

עלייתו ונפילתו של אהוד אולמרט

מקורבי אולמרט: "הוא לא מאמין שזה קורה לו"

פרקליט המדינה לשעבר: "חש הקלה"

פרקליטי אולמרט על הכרעת הדין: "כמו רעם ביום בהיר"

מומחים משפטיים: הסיכוי של אולמרט לנצח בערעור נמוך

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

פרס על הרשעת אולמרט: "יום עצוב למדינה"

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט