פרשת הסחיטה: עו"ד זכרוני נחקר במשטרה

פרקליט הצמרת נחקר במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב, במסגרת חקירת פרשת הסחיטה שנחשפה בשבוע שעבר. על פי החשד לווה זכרוני 150 אלף דולר מהעבריין איתן חייא, אך בחקירתו לא מסר הסבר חד משמעי להלוואה ובתום החקירה שוחרר לביתו

עו"ד אמנון זכרוני (חדשות 2)

התפתחות בחקירת פרשת הסחיטה באיומים: פרקליט הצמרת אמנון זכרוני נחקר היום (ד') במשרדי היחידה המרכזית של תל אביב במשך שעות ארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זכרוני נעצר ונחקר תחת אזהרה, לאחר שהבוקר פורסם בעיתון "הארץ" כי על פי החשד לווה 150 אלף דולר מהעבריין איתן חייא. החוקרים מנסים להבין מדוע לווה את הכספים, אך לפי שעה זכרוני אינו מוסר הסבר חד משמעי לכך.

חקירתו של זכרוני התבצעה במסגרת ניסיון אחרון לקדם את חקירת פרשת הסחיטה. עם זאת, גורמים ביחידה המרכזית של תל אביב הבהירו כי אין כוונה להשאירו במעצר ובתום חקירתו הוא שוחרר לביתו ללא תנאים מגבילים.

החשוד העיקרי: איתן חייא

איתן חייא (חדשות 2)
בשבוע שעבר פורסם כי בלשי ימ"ר תל אביב, בשיתוף יחידת "יהלום" של רשות המסים, פשטו על בתיהם של 20 חשודים, זאת במסגרת חקירה בגין עבירות סחיטה באיומים ובכוח, תקיפה, שימוש באמל"ח והלבנת הון. בין העצורים בכיר בענף הכדורגל. עורך דין בכיר גם זומן לתת עדות במשטרה.

יממה לאחר מכן הותר לפרסום כי העבריין איתן חייא הוא החשוד בסחיטה באיומים של בעל אולם אירועים מיפו. בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בתל אביב הוארך מעצרו בשמונה ימים. שעות לאחר מכן האריך בית המשפט בתשעה ימים את מעצרו של מנהל קבוצת הכדורגל מליגת העל, החשוד כי היה שותף למעשים.

על פי החשד, הסיפור החל לפני מספר חודשים כשאולם האירועים קרס כלכלית באופן פתאומי, ובעל המקום עזב את הארץ והותיר אחריו עשרות זוגות ללא מענה בדרך לחתונה. מרבית הזוגות שילמו מראש על החתונה אבל מצאו את עצמם מול דלתות נעולות. בשלב זה החלו גורמים עבריינים להתקשר אל הזוגות ולאיים עליהם שההמחאות שמסרו בידיהם וכי עליהם לשלם.

על פי החשד השניים הקימו עסק משותף, שבמסגרתו חברו לבעלים של אולם החתונות ושכרו ממנו את הנכס במטרה להפוך אותו לאולם אירועים. בשלב מסוים השותפות הפכה למסכת איומים כלפי הבעלים של המקום עליו ניסו להשתלט. מחומר החקירה עולה כי החשודים סחטו בנוסף אנשי עסקים אחרים, סחיטה שנאמדת בעשרות מיליוני שקלים.