נכה חולה סרטן הוכה על ידי שוטר - והואשם בתקיפתו

לפני כשלוש שנים טען אליעזר פפרמן כי הותקף על ידי שוטר שהגיע לזירה שבה התגלה חפץ חשוד - רק כי ביקש שלא להתפנות מהאזור משום שהוא מתקשה בצעידה עקב המחלה הקשה שממנה הוא סובל. אלא שלאחר שהגיש תלונה על האלימות שהופעלה נגדו - נדהם לגלות שהוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת לובש המדים. האזינו להקלטת חלק מהאירוע

אליעזר פפרמן, חולה סרטן המתקשה לצעוד, ביקש משוטר שלא להתפנות מאזור שבו אותר חפץ חשוד. בתגובה, הוא הוכה על ידי לובש המדים ולאחר ששוחרר מבית החולים והתלונן - הוא הואשם גם בתקיפתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני שלוש שנים באילת. המשטרה ביקשה להרחיק תושבים מאזור שהתגלה בו חפץ חשוד. פפרמן סיפר אז כי הוא חולה מאוד ומתקשה בצעידה וביקש להישאר באזור בתוך מקום מוגן. בתגובה, שוטר שהתעקש לפנותו התנפל עליו והחל להכות אותו באגרופים וניסה לאזוק אותו. אליעזר הצליח להקליט חלק מהאירוע בלי ידיעת השוטרים:

שוטר:  "אני אשבור אותך, אני אשבור אותך, יא בן של...אתה לא יודע על מי נפלת".

אליעזר פפרמן: "אתה יודע שאני נכה? אני חולה סרטן..."

שוטר: "הסרטן שלך מעניין אותי, אתה יודע את מה..."

כעבור זמן קצר קצין משטרה שעבר סמוך למקום והבחין באירוע מיהר והורה לשוטר לשחרר את אליעזר ולהניח לו. במקביל, החליטו חלק מעוברי האורח להתערב. עד ראייה לאירוע נשמע בהקלטה כשהוא אומר לשוטר: "אני צילמתי הכל, אני אגיע איתך למח"ש על הסיפור הזה. זה בן אדם מבוגר. איך אתה מרביץ לו ככה? ככה המשטרה שלנו, מה זה, אירן פה?!".

בסיוע עוברי אורח הוא פונה לבית החולים חבול ומדמם. רק כעבור יומיים כשהגיע לתחנת המשטרה להגיש תלונה נגד השוטר האלים - הוחלט בתגובה לפתוח נגדו בחקירה בחשד לתקיפת שוטר. "אין מצב כזה שאני העלבתי את השוטר, היכיתי אותו או נגעתי בו", אמר פפרמן. במהלך המשפט שדן בתביעת המשטרה הוצגו הקלטות השמע שמטילות ספק באמינות גרסת האחרונה.

עו"ד יונתן רבינוביץ', המייצג את אליעזר פפרמן, מסר כי "באופן תמוה בלתי מתקבל על הדעת המשטרה סירבה לערוך בדיקת זיהוי קול לשוטר על מנת שהאמת תצא לאור".

ממשטרת ישראל נמסר: "כנגד הנאשם נפתח תיק בגין תקיפת שוטרים מספר שבועות לפני תלונתו על אלימות לכאורה שהופעלה כלפיו מצד השוטר. מיד עם העלאת הטענה הועברה התלונה באופן מיידי למח"ש. באשר לטענה כי התביעה התנגדה להשוואה קולית, ראוי לציין כי בית המשפט הוא זה שפסק כי אין מקום לערוך השוואה קולית להקלטה".

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר: "מר פפרמן פנה למח"ש וטען כי ברשותו הקלטות וחומרים התומכים בגרסתו. עם זאת, כל הפניות לקבלת החומרים לא נענו. בנוסף, עדה שהייתה בזירת האירוע מסרה גרסה שונה של מר פפרמן ובנסיבות אלו הוחלט לסגור את התיק".