המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הארכיבישוף שקור בגין עבירות מין

יחידה להב 433 סיימה את חקירתו של ראש העדה היוונית-קתולית לשעבר, אליאס שקור, החשוד בהטרדה מינית וביצוע מעשים מגונית בעובדת לשעבר. המשטרה הודיעה כי נמצאה תשתית ראייתית לביצוע המעשים, והעבירה את הממצאים לפרקליטות

הארכיבישוף אליאס שקור (חדשות 2)

ראיות נגד הארכיבישוף הנאשם בעבירות מין: יחידה להב 433 של המשטרה סיימה את חקירתו של ראש העדה היוונית-קתולית בישראל עד לאחרונה, ד"ר אליאס שקור, והמליצה לפרקליטות להעמיד אותו לדין על הטרדה מינית של עובדת לשעבר. "נתגבשה תשתית ראייתית לכך שהחשוד ביצע עבירה של מעשה מגונה והטרדה מינית כלפי המתלוננת", נמסר בהודעת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה נגד שקור נפתחה בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה, בעקבות תלונה כי החשוד ביצע מעשה מגונה בעובדת בכירה במערכת החינוך של הכנסייה, שהייתה בתחום סמכותו של שקור. לאחר ביצוע המעשים, נטען, הביא שקור לפיטוריה. ממצאי החקירה יועברו לפרקליטות, אשר תבחן את חומר הראיות וחליט האם להעמיד את שקור לדין.  

בחודש ספטמבר פורסם כי שקור חשוד בביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית של עובדת בשנת 2008.

ד"ר שקור נחשב לדמות חינוכית ומנהיגותית המוכרת היטב בארץ. הוא ידוע בשל עמדתו בעד דו קיום וקירוב היחסים בין ערבים ליהודים במדינת ישראל. שקור הוא דוקטור לתאולוגיה, ובעל תואר שני במקרא ובתלמוד מהאוניברסיטה העברית.

גורמים במשטרה הדגישו כי בשל היותו של הארכיבישוף ד"ר שקור איש ציבור, מדובר בחקירה רגישה שדרשה את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטיין.