חשד: 7 ביצעו עבירות מין בנערות - תמורת כסף

המשטרה עצרה 7 גברים בחשד שניהלו קשר מיני עם 25 בנות 14 עד 18 וביצעו בהן מעשים מגונים תמורת כסף. החשודים בני 25 עד 45 ובן 17 החשוד בסרסרות. חקירת פרשת אייל גולן הובילה לפתיחה בחקירה‎

אילוסטרציה (רויטרס)

עוד פרשת מין בקרב קטינים - שוב באזור תל אביב: בלשי מחלק הנוער של ימ"ר (יחידה מרכזית) תל אביב עצרו הבוקר (ד') שישה גברים בני 25-45 בחשד לביצוע מעשים מגונים ב-25 נערות בגילאי 14-18, תמורת כסף. בנוסף נעצר בן 17 בחשד שיצר את הקשר בין אחד הגברים לאחת הנערות. חלק מהאירועים, על פי החשד, כללו השפלות וסטיות, והתקיימו מתחת לבתים, גנים ציבוריים ומקלטים, לעתים תמורת עשרות שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחקירה סמויה, שראשיתה בעדותה של אחת הנערות שנחקרה במסגרת פרשת אייל גולן. היא מסרה במשטרה מידע על מקרה אחר שבו מספר בנות מקיימות קשרים בעלי אופי מיני עם חבורת גברים - ובתמורה מקבלות כסף וטובות הנאה אחרות.

הבוקר הפכה החקירה לגלויה, לאחר שבלשי המשטרה בסיוע יחידת שחר 101 פשטו על בתיהם של החשודים ועצרו אותם. לחשודים מייחסים עבירות של הבאת אדם לידי מעשה זנות, מעשה מגונה בפומבי וכן קבלת שירות של מעשה זנות של קטין.

בין העצורים קטין בן 17 אשר לו מייחסים עבירת סרסרות בכך שביצע את החיבור בין אחת הבנות לאחד החשודים. מהמשטרה נמסר כי החשודים יובאו מחר לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם. בהמשך היום צפוי להיעצר חשוד נוסף.

ראש אגף החקירות והמודיעין במחוז ת"א, ניצב משנה יצחק גטניו, התייחס הערב לפרשה במהלך פאנל שנערך בקריה האקדמית אונו. "פרשת אייל גולן התחילה בדיוק בסממנים הללו, כאשר חיפשנו את העבירה שאנחנו חוששים ממנה מכל - זנות של נערות ונערים בגילאי 14-18", אמר גטניו. "הפרשיה הנוכחית קשורה לתחילת הפרשה של אייל גולן, כאשר נערה אחת שהיתה מעורבת באותה הפרשה החלה את התהליך לכיוון המעצרים שנעשו היום, גם אם הסיפור שונה בתכלית. אני מקווה שנגיע פה לכתבי אישום".

עו"ד שי רודה (יח"צ)

סנגורו של אחד החשודים: המשטרה ממהרת לרוץ לתקשורת

עו"ד שי רודה, שמייצג שניים מהחשודים, אחד בן 40 ואחד בן 26 מסר בתגובה כי לקוחותיו טוענים שמדובר בצעירה שנתנה שירותי מין: "הם אנשים נורמטיביים ואני מאמין שישוחררו לביתם עוד היום".

אייל שמחוני, עורך דינו של הקטין בן ה-17 שנעצר מטעם הסנגוריה הציבורית אמר לחדשות 2 Online כי הוא מכחיש את ההאשמות נגדו. "יש לו היכרות מוקדמת עם חלק מהבנות. להבנתי, הן בנות גילו ואין כאן בסיס לעבירה פלילית".

עורך הדין מתח גם ביקורת על התנהלות המשטרה. "נורא יפה שהיא רצה לתקשורת לפני שאפילו היא חוקרת את החשוד. זה בעייתי עוד יותר כשמדובר בקטין", האשים שמחוני. "בתוך זמן קצר השמות והפרצופים שלהם מתגלים ואז הנזק הוא בלתי הפיך".

"יש בישראל בעיה רחבה של ניצול מיני של קטינות"

אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, טענה כי הפרשה היא "מקרה קשה שמצטרף לשורה של מקרים שהתפרסמו בשבועות האחרונים של פגיעה מינית וניצול נערות וקטינות. הפרשה הזו צריכה להיות רגע ההכרעה של ממשלת ישראל - הרגע שבו נכיר בכך שמדובר בבעיה חברתית חמורה שחובה למגר אותה". "די לטמון את הראש בחול - בישראל יש תופעה רחבת היקף ולא מטופלת של ניצול מיני של קטינות ואנו קוראות לרשויות להשקיע את המשבים הנדרשים למיגור התופעה", הוסיפה סוליציאנו. 

רק בימים האחרונים נעצרו שבעה נערים - שכבר שוחררו למעצר בית, בחשד לאונס נערה בת 13 מתל אביב. גם בעניינם התנהלה חקירה סמויה לאחר שהנערה התלוננה על המעשים לכאורה. הנערים טענו בחקירתם כי לא ידעו שהיא קטינה ושוחררו למעצר בית. במקביל, היא הפסיקה לשתף פעולה בחקירתה - ועל כן ההערכה היא שנגד רובם לא יוגשו כתבי אישום.