הסוכן המשטרתי העלה במשקל כדי להפליל סוחרי סמים ואמל"ח

במבצע רחב היקף של המשטרה שהגיע לסיומו הלילה, נעצרו 30 חשודים בסחר בסמים, אמל"ח והתפרצויות לדירות ממזרח ירושלים. במשך 8 חודשים פעם בקרבם סוכן סמוי שנאלץ להוסיף 30 קילוגרמים למשקלו כדי להסוות את עצמו לנהג מונית. "הייתי צריך להיכנס לדמות ולהיראות מבוגר יותר. אכלתי הרבה בורקסים בלילות", סיפר

הסוכן המשטרתי שהעלה במשקלו (דוברות משטרת ירושלים)

בדרך כלל, במקרים בהם המשטרה עורכת מבצע תפיסה מוצלח, נהוג להשתמש בביטוי "תפסה דג שמן". אלא שבמקרה הזה, דווקא המשטרה היא זו שנזקקה לשמן: סוכן משטרתי שיעלה משמעותית את משקל גופו כדי להביא להצלחת מבצע מורכב ונרחב במיוחד בהיקפו - תרתי משמע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסוכן המשטרתי, צעיר מוסלמי שהוסיף למשקלו 30 קילוגרמים וניהל חיים כפולים עליהם לא יכול היה לספר לבני משפחתו וקרוביו, פעל במשך 8 חודשים באזור מזרח ירושלים. הוא רכש אמצעי לחימה וסמים, והוביל להפללתם של 37 חשודים בעבירות סחר בסמים, סחר באמצעי לחימה והתפרצויות לבתים.

חלק מכלי הנשק שנתפסו בפשיטה (דוברות משטרת ירושלים)


הודות לפעילותו, נתפסה כמות גדולה של סמים מסוג חשיש ואמצעי לחימה, בהם אקדחים ותתי מקלע מסוג קרל גוסטב. הלילה, עם תום פעילותו של הסוכן, העניק לו מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, תעודת שוטר ואקדח. ניצב פריינטי שיבח את פעילותו וציין כי מדובר בפעילות מורכבת אשר בוצעה במקצועיות, בנחישות ובאומץ רב.

בורקסים באמצע הלילה

בשיחה עם חדשות 2 Online חשף הסוכן איך הרגיש במהלך חודשי המבצע הארוכים ומדוע היה עליו להעלות כל כך הרבה במשקלו. "הייתי צריך להיכנס לדמות וגם להיראות מבוגר יותר כחלק מהכיסוי שלי כנהג מונית", סיפר. "אכלתי הרבה אוכל שומני, בעיקר בורקסים בשעות הלילה המאוחרות".

בתום הפעילות, החל הסוכן בדיאטה עם דיאטנית קלינית שסיפקה לו המשטרה ובעזרתה ובעזרת פעילות גופנית מאומצת הוריד כבר כ-20 קילו בדרך למשקל הרצוי לעבודה.

המבצע הגיע לסיומו לאחר 8 חודשים (דוברות משטרת ירושלים)


"לאורך כל ההפעלה חשתי מאד בטוח", ציין הסוכן. "עם זאת, היו רגעים לא פשוטים כשבאחת העסקאות בהן רכשתי רובים, הסוחר ממנו קניתי ביצע ירי", נזכר הסוכן באחד האירועים בהם נשקפה סכנה לא צפויה בפעילותו. "למרות זאת, האירוע הסתיים בשלום, העסקה התממשה ושימשה בהמשך כראייה בתפיסה הגדולה של החשודים".

ביחידה המרכזית בירושלים וביחידת הסוכנים גאים מאד בפעילותו של הסוכן וכבר מייעדים לו פעילות חשאית נוספת בשירות המשטרה בתקופה הקרובה. בפעילות הלילה נעצרו 30 חשודים - בהם גם יעדים מרכזיים בתחום הפשיעה החמורה שנאספו נגדם ראיות. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.