חשד: איתרה לחצן מצוקה ושדדה 19 קשישים

המשטרה עצרה תושבת בת ים בת 44 בחשד שהונתה קשישים, חלקם סיעודיים, וגנבה מהם כסף, תכשיטים ותווי קנייה. מהחקירה עולה כי היא נהגה להיכנס לביתם תוך שהיא מתחזה לעובדת של המוסד לביטוח לאומי

אילוסטרציה (AP)

תושבת בת ים בת 44 נעצרה השבוע בחשד שהונתה 19 קשישים וגנבה מהם כסף, תכשיטים ותווי קנייה. מהחקירה עולה כי החשודה נהגה לאתר את קורבנותיה, חלקם סיעודיים שנעזרים במטפלות צמודות וחלקם שחיים בגפם, בכך שגילתה מי מהם מחובר ללחצן מצוקה ונכנס לביתם תוך שהיא מתחזה לעובדת של המוסד לביטוח לאומי. מעצרה של החשודה הוארך בשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות תלונות, הוקם במרחב איילון במשטרה צוות חקירה מיוחד. מממצאי החקירה עולה כי החשודה נהגה לבוא "לסייע" לקשישים או לערוך "ביקורת" בביתם. באחד המקרים היא ניקתה דירה של קשישה, לא לפני שהספיקה לגנוב 400 שקלים במזומן. במקרה אחר היא ניגשה לשירותים מספר פעמים, כשבכל פעם דאגה לאסוף עמה את רכושם של הקשישים.

בחקירתה הודתה החשודה במיוחס לה ואף קשרה את עצמה למקרים דומים נוספים. "מדובר במקרים חמורים שהדעת אינה סובלת קיומם", אמר מפקד מרחב איילון ניצב-משנה נתן בוזנה. "החשודה ניצלה את חולשתם של אותם קשישים, את מצבם הבריאותי הקשה והסיעודי, צדה אותם כחיה המשחרת לטרף ולא בחלה באף אמצעי כדי להשיג את זממה.

"נעשה כל שניתן בידינו כדי למצות את הדין עם עבריינית זדונית זו ובהזדמנות זו אני קורא לציבור, בעיקר לציבור הקשישים, להישמר מפני מקרים דומים לאלו, כמו גם להתלונן על מקרים נוספים אם אירעו. אין בלבי ספק כי אירעו מקרים נוספים שטרם ידועים לנו".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv