התקיפה בלוד: 14 נערים נעצרו בחשד שזרקו לבנים ללא סיבה על גבר שהתמוטט

בסוף השבוע התמוטט ואושפז איציק הרוש מלוד לאחר שחבורת קטינים תקפה אותו באבנים ובבקבוקים בחניית ביתו ללא סיבה. כעת נעצרו 14 נערים בני 13-16, שהיו על פי החשד שיכורים בעת המעשה

יומיים אחרי התקיפה האלימה של איצק הרוש, תושב לוד בן 43, מעדכנת המשטרה כי עצרה 14 נערים בני 13-16 בחשד למעורבות באירוע שהסתיים בפציעתו ובאיבוד הכרתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום נעתר בית משפט השלום ברמלה לבקשת משטרה לוד והאריך את מעצרם של הקטינים, החשודים בתקיפה בנסיבות מחמירות. המניע לאירוע טרם ברור.

בסוף השבוע האחרון חזר הרוש לביתו סמוך לחצות. כשנכנס לחניה המוארת מתחת לבניין בו הוא מתגורר הרגיש מטר של אבנים שנזרק לעבר מכוניתו - אז הבחין, לדבריו, בחבורת נערים, שחלקם על פי החשד היו תחת השפעת אלכוהול.

"ראיתי אותם בצד יושבים, כששאלתי למה זרקו לי אבנים על האוטו הם החלו לתקוף אותי, לא הייתה לי דרך להגן על עצמי הם היו להערכתי כ-20 נערים ונערות, אולי בגילאים של 13-16 והיו ביניהם כמה שפשוט הטיחו בי לבנים שמצאו במקום", שיחזר הרוש את רגעי הפחד בשיחה עם חדשות 2 online.

לדבריו, בשלב מסוים אחד מהנערים הכניס את היד לכיסו. "חשבתי שאולי הוא יוציא אולר והלך עליי, התחלתי לרוץ לכיוונו ואז כבר הרגשתי מטח אבנים מאחורי והתמוטטתי, היה רגע שממש פחדתי, שהתחיל לרדת לי דם מכל הכיוונים".

זירת האירוע בלוד (באדיבות המשפחה)

הרוש סיפר כי לאחר כחמש דקות חש אחד השכנים לעזרתו. "כמו מלאך הוא התחיל לעצור לי את הדם", תיאר. אז הוזעקו הפרמדיקים והרוש פונה באמבולנס של מד"א לבית החולים אסף הרופא, ולאחר קבלת טיפול שוחרר.  

אחיו אביחי התקשה לעכל את שקרה. "זה יכול היה להיגמר אחרת", הדגיש, "הם זרקו עליו בקבוקים, ואבנים, הוא לא עשה להם כלום, רק שאל אותם למה זרקו לו אבנים על האוטו".