היועמ"ש: המשטרה תבדוק את הוצאות מעונות ראש הממשלה

בתום דיון עם בכירי הפרקליטות ומשרד המשפטים החליט וינשטיין להורות למשטרה לפתוח בבדיקת הוצאות מעונות ראש הממשלה. עם זאת הדגיש וינשטיין כי הראיות שנאספו לא מעלות חשד למעורבות של ראש הממשלה נתניהו, וכי הבדיקה עצמה תחל רק אחרי הבחירות

היועמ"ש: בדיקה בפרשת מעון רה"מ (פלאש 90)

פרשת מעון ראש הממשלה: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אימץ את עמדת הפרקליטות והורה הערב (חמישי) למשטרה לפתוח בבדיקת הוצאות מעונות ראש הממשלה. בתום הבדיקה יוחלט האם לפתוח בחקירה פלילית. עם זאת הדגיש וינשטיין כי הבדיקה תתקיים "בעיקרה" רק לאחר מועד הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטתו של וינשטיין התקבלה בתום דיון שנמשך מספר שעות בלשכתו, בנוכחות פרקליט המדינה וכן בכירים בפרקליטות ובמשרד המשפטים. "הראיות שנאספו עד עכשיו מעלות חשדות לביצוע מעשים העלולים לעלות לכדי עבירות פליליות", קבע וינשטיין.

בדיקה - רק אחרי הבחירות. וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

בדבריו הדגיש היועץ המשפטי לממשלה כי לא קיימות בשלב זה ראיות המעלות חשד למעורבות של ראש הממשלה נתניהו עצמו במעשים. הוא אף הוסיף כי מדובר בחשד לביצוע עבירות "שחומרתן אינה גבוהה יחסית". החומר שהועבר ממבקר המדינה יועבר למשטרה על מנת שתוכל לנהל את הבדיקה.

וינשטיין סיפק מספר הסברים להחלטתו לפתוח בבדיקה רק לאחר הבחירות לכנסת ה-20. לדבריו, מרבית המידע שנאסף עד כה בפרשה ידוע לציבור בעקבות פרסום דוח המבקר "ופרסומים נוספים שפורסמו בעת האחרונה". הוא הוסיף כי הזמן הקצר שנותר עד הבחירות לא יאפשר לסיים את הבדיקה לפני מועד הבחירות - "ועל כן ממילא לא ניתן יהיה להניח בפני הציבור ממצאים בדוקים ובהירים".

מעון רה"מ ברחוב בלפור (נתי שוחט, פלאש 90)

כמו כן התבסס וינשטיין על הנחיית היועץ המשפטי מיולי 1998 שקבע כי "בתקופת בחירות יש להיזהר מכך שפעולות של מערכת אכיפת החוק ישמשו ככלי ניגוח במערכת הפוליטית ויש לנהוג בזהירות בנקיטת פעולות חריגות שעלולות לעורר חשש להשפעה פוליטית".

ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, הטיל את ביצוע הבדיקה על ראש יחידת להב 433, ניצב רוני ריטמן. יצחקי הנחה את ריטמן לבצע את הבדיקה "בהתאם למתווה שסוכם".