חשד: עובדים בנמל חיפה הבריחו סיגריות מאניות של "צים". תיעוד

שני עובדים בנמל חיפה נעצרו בשעה שניסו להבריח אריזות סיגריות בשווי 100 אלף שקלים מאניה של חברת "צים". על פי החשד, מדובר בשיתוף פעולה בין עובדי הקבלן לאנשי הצוות על האנייה, שביקשו לחלוק ברווחים ממכירת הסחורה

יחידת הסמים במכס נמל חיפה עצרה באחרונה שני עובדים בנמל, בשעה שהבריחו סחורה שהושלכה אליהם מאניית "צים". שני החשודים, מקסים אישראילב, בן 42 מחיפה ופבל קוגן, בן 33 חיפאי אף הוא, עובדי חברת "קשרי גל ים", נצפו בעודם מעמיסים לרכב ארגזי סיגריות שהושלכו אליהם על ידי אנשי צוות מאניית צים שהגיעה מרוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטרם עזבו את הנמל מבלי לדווח על הסחורה, ששוויה למעלה מ-100 אלף שקלים, הם נעצרו על ידי פקחי המכס. ברכבם נמצאו עשרה ארגזים שהכילו 500 פקטים של סיגריות. הארגזים נעטפו בניילונים שחורים, במטרה להסתיר את תכולתם.

השניים נעצרו והובאו לחקירה, וגם האנייה עוכבה בנמל עד לסיום החיפושים וחקירת הימאים המעורבים. החקירה העלתה כי מדובר בחבורה מאורגנת היטב של עובדי קבלן, הנותנים שירותי נמל לאניות. השניים עבדו בשיתוף פעולה עם מעורבים נוספים ואנשי צוות מהאנייה, שרכשו סחורה בדיוטי פרי והעבירו אותה באופן בלתי חוקי לעובדים.

לפני חודשיים נעצרו בנסיבות דומות שני עובדי חברת "עגור", שביקשו לסחור במוצרי אלכוהול וטבק פטורים ממס. על פי החקירה, הסחורה נמסרה להם על ידי ימאים שהגיעו ארצה מרוסיה, שזכאים לרכוש אלכוהול וסיגריות בפטור מלא ממסים. עוד עולה כי הימאים ועובדי הנמל תכננו לחלוק ברווחים ממכירת הסחורה המוברחת בארץ. היום (א') שוחררו השניים בערבות על ידי בית משפט השלום בחיפה.

אמצעי הלחימה שנתפסו (רשות המסים בישראל)

במקביל, חשפו השבוע עובדי מכס חיפה ניסיון הברחה נוסף. במכולת כלי בית וחפצים אישיים שנשלחה על ידי תושבת חוזרת שהתגוררה שנים באוסטרליה, נתגלתה כמות גדול של כלי נשק האסורים בייבוא, בהם גרזנים, סכינים, מחסניות, קליעים חלקי נשק וכן מכשירי קשר, חלקי חילוף לאופנוע ובקבוקי אלכוהול שלא הוצהרו - אף הם בשווי של עשרות אלפי שקלים.

מחקירת יחידת הסמים מכס חיפה עלה כי המטען שייך לבן הזוג של היבואנית, תושב חוזר אף הוא. על פי הבדיקה עולה כי האיש בעל חברת אבטחה וכן עוסק בחו"ל בהדרכת קרב מגע וירי. המטען הוחרם עד לסיום הטיפול בתיק.