הותר לפרסום: סמנכ"ל משרד הביטחון חשוד בהפרת אמונים במסגרת פרשת הרפז

הותר לפרסום כי בצלאל טרייבר הוא הבכיר במשרד הביטחון שנחקר השבוע בחשד להפרת אמונים בפרשת הרפז. טרייבר, המשמש סמנכ"ל משרד הביטחון, נעצר ונחקר לפני יומיים ושוחרר למעצר בית למשך 3 ימים

הותר לפרסום כי בצלאל טרייבר, סמנכ"ל משרד הביטחון, נחקר ביום רביעי באזהרה בחשד למעורבות בפרשת הרפז. טרייבר חשוד במעורבות בשיבוש הליכים בלשכת הרמטכ"ל והפרת אמונים. הוא נשלח לשלושה ימי מעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טרייבר חשוד כי העביר לרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, חומרים אודות שר הביטחון לשעבר אהוד ברק. כמו כן, הותר לפרסום כי גם אלוף משנה במיל' גבי סיבוני, מקורבם של ארז וינר והאלוף גדי איזנקוט, נחקר השבוע ביחידה להב 433.

עד כה נחקרו בפרשה עשרה בני אדם, חלקם בעדויות פתוחות וחלקם תחת אזהרה. ארז וינר, ראש של לשכתו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, נחקר אתמול פעם נוספת. הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי לא צפוי להיחקר בימים הקרובים.

במסגרת הפרשה נחקרים יחסיהם של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו וראש לשכתו של אשכנזי ארז וינר נחקרו בחשד לשיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים, גילוי בהפרת חובה וקשירת קשר לביצוע פשע.

לבניהו מיוחס גם חשד לביצוע עבירה של גניבה בידי מורשה. בחיפוש שנערך בביתו נמצא מחשב צה"לי עם חומרים מסווגים. השניים נחקרו באזהרה ועל כל החשודים בפרשה נאסר ליצור קשר עם חשודים אחרים. החקירה מתקדמת על פי התכנית ומתנהלת על בסיס תשתית ראייתית. ככל שהיא מתקדמת ומתרחבת נחשפים אנשים וצירים נוספים שצריכים להיבדק.

לא מודאג. בניהו (חדשות 2)

אבי בניהו: "אני לא מודאג"

כשבוע לאחר ששוחרר למעצר בית, התייחס השבוע לראשונה דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו למעצרו. "אני לא מודאג, אדם שמסתכל על המראה יודע פחות או יותר מה הוא", אמר בניהו בשיחה ששודרה בתכנית "חדשות הלילה".

במסגרת הפינה "שיר הלילה" סיפר בניהו על השעות שהעביר בתא המעצר בכלא הדרים אליו נשלח ללילה אחד. "ישנתי", הודה. "זאת עוד חוויה. בדרך לכלא הדרים הרחתי את ריח ההדרים. ריח הליזול הרבה יותר טוב ממה שמתואר בסרטים", התבדח.

דובר צה"ל לשעבר ציין כי רבים ממכריו התעניינו בשלומו במהלך הימים אותם העביר בחדר החקירות. "מאות אנשים השאירו לי אס-אם-אסים מדי יום בתום החקירה", סיפר. הוא העריך כי עוד יזומן לחקירות נוספות. "יש פה חקירה וצריך לאפשר למשטרה לבצע אותה", אמר.