רכב על אופנוע נגד התנועה באיילון

בלי רישיון, בלי ביטוח, בלי טסט - ועם הרבה חוצפה: יש נהגים ששום דבר לא מרתיע אותם לעלות על הכביש ולסכן בצורה בוטה את כולנו. במשטרת התנועה הכריזו מלחמה על אלפי ישראלים שלמרות שרישיונם נשלל או נפסל ממשיכים לנהוג, כשהם ממשיכים לצפצף על החוק

המטרה החדשה של משטרת התנועה היא להילחם באלה שהעובדה שרישיונם נפסל או נשלל, או אלה שמעולם לא הוציאו רישיון נהיגה - לא מפריעה להם לנהוג בכבישים כמו כולם. בתיעוד של המשטרה ניתן לראות איך חלקם מסכנים בצורה בוטה את המשתמשים האחרים בדרכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיצומה של שעת השיא בנתיבי איילון מבחינים נהגים ברוכב קטנוע שנוהג נגד התנועה. השוטרים שהוזעקו אליו תפסו אותו לאחר שזרק את כלי הרכב לצד הדרך וניסה להימלט רגלית. לאחר שנעצר התברר שלקטנוע אין טסט או ביטוח והנהג מעולם לא הוציא רישיון נהיגה.  

רס"ר אבי עומר ממשטרת התנועה אומר כי מדובר בתופעה נפוצה: "אנחנו נתקלים בזה לא מעט, נהגים שנוסעים בלי רישיון ומעולם לא לקחו שיעור נהיגה אחד". בכבישים נוהגים מדי יום נהגים שלא הוציאו רישיון או שרישיונם נפסל. יותר מ-85 אלף נהגים איבדו את רישיונם על ידי המשטרה או בתי המשפט במהלך 2013. "אין חתך גילאים מסוים, אנו עושים הכל כדי להוריד את הנהגים הללו מהכביש", אומר עומר.

בדימונה, רוכב אופנוע צעיר נוהג בצורה מסוכנת. כשהשוטרים התקרבו אליו הוא נטש את הקטנוע ואת הצעירה שנסעה עימו וניסה להימלט. הוא רכב על הקטנוע כשרישיונו פסול, והוא תחת השפעת אלכוהול וסיכן את משתמשי הדרך שסביבו. באגף התנועה של המשטרה הכריזו מלחמה על אלה שנוהגים ללא רישיון או תחת פסילה, לכן הם הגבירו את מבצעי האכיפה בניסיון להוריד את הנהגים המסוכנים סופית מהכביש.