בכיר במשרד הביטחון נחקר באזהרה

חוקרי המשטרה ממשיכים בחקירת פרשת 404, שבמסגרתה נחקרים יחסיהם של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי והקשר בין לשכותיהם. עשרה בני אדם נחקרו עד כה בפרשה ובהם גם בכיר במשרד הביטחון ששוחרר למעצר בית של שלושה ימים

משרד הביטחון, ארכיון (ויקיפדיה)

המשטרה ממשיכים בחקירת פרשת 404: בכיר במשרד הביטחון נחקר אתמול (ד') תחת אזהרה בחשד להפרת אמונים, ושוחרר למעצר בית של שלושה ימים. עד כה נחקרו בפרשה עשרה בני אדם, חלקם בעדויות פתוחות וחלקם תחת אזהרה. ארז וינר, ראש של לשכתו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, נחקר היום פעם נוספת. הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי לא צפוי להיחקר בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הפרשה נחקרים יחסיהם של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו וראש לשכתו של אשכנזי ארז וינר נחקרו בחשד לשיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים, גילוי בהפרת חובה וקשירת קשר לביצוע פשע.

לבניהו מיוחס גם חשד לביצוע עבירה של גניבה בידי מורשה. בחיפוש שנערך בביתו נמצא מחשב צה"לי עם חומרים מסווגים. השניים נחקרו באזהרה ועל כל החשודים בפרשה נאסר ליצור קשר עם חשודים אחרים. החקירה מתקדמת על פי התכנית ומתנהלת על בסיס תשתית ראייתית. ככל שהיא מתקדמת ומתרחבת נחשפים אנשים וצירים נוספים שצריכים להיבדק.

אבי בניהו: "אני לא מודאג"

כשבוע לאחר ששוחרר למעצר בית, התייחס אמש לראשונה דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו למעצרו. "אני לא מודאג, אדם שמסתכל על המראה יודע פחות או יותר מה הוא", אמר בניהו בשיחה ששודרה בתכנית "חדשות הלילה".

במסגרת הפינה "שיר הלילה" סיפר בניהו על השעות שהעביר בתא המעצר בכלא הדרים אליו נשלח ללילה אחד. "ישנתי", הודה. "זאת עוד חוויה. בדרך לכלא הדרים הרחתי את ריח ההדרים. ריח הליזול הרבה יותר טוב ממה שמתואר בסרטים", התבדח.

דובר צה"ל לשעבר ציין כי רבים ממכריו התעניינו בשלומו במהלך הימים אותם העביר בחדר החקירות. "מאות אנשים השאירו לי אס-אם-אסים מדי יום בתום החקירה", סיפר. הוא העריך כי עוד יזומן לחקירות נוספות. "יש פה חקירה וצריך לאפשר למשטרה לבצע אותה", אמר. 

אחרי לילה במעצר, בניהו נשלח למעצר בית, שגם הוא הסתיים. "אני מנהל חיי שגרה", סיפר. "חזרתי לעבודה, למשרד וללקוחות שלי".