פרשת ההוצאות של נתניהו: "החומרים לא מתמקדים כרגע בראש הממשלה"

פרקליט המדינה שי ניצן טרם גיבש החלטה האם לפתוח בבדיקה או בחקירה של פרשת ההוצאות ממעון ראש הממשלה, אולם מהחומרים עולה כי המוקד העיקרי הוא בסמנכ"ל הכספים של בני הזוג נתניהו, עזרא סיידוף - וגם ברעייה שרה. בכירה בפרקליטות ממליצה לפתוח בחקירה מיד מחשש לניסיונות לשבשה

"אין כרגע ראיות הקושרות לנתניהו" (חדשות 2)

חומר החקירה לא מתמקד בשלב זה בנתניהו: כך עולה מחומרי חקירת פרשת ההוצאות ממעון ראש הממשלה שהתקבלו עד כה. החומר שהתגבש בפרקליטות מוביל בשלב זה לעבר שרה נתניהו והבכיר במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

פרקליט המדינה עו"ד שי ניצן טרם גיבש את החלטתו בנושא, אולם הפרקליטה הראשית תמר בורנשטיין המליצה בפירוש לפתוח בחקירה משטרתית. כמוה סבורים גם גורמים במשטרה שמסרו כי החקירה בלתי נמנעת - וכי השיהוי גורם נזק לחקירה ומותיר זמן לניסיונות אפשריים לשבשה.

החומר - בעיקר נגד סיידוף (חדשות 2)


על פי ההערכות, עזרא סיידוף צפוי להיות היעד המרכזי בחקירה - וכי עקב הרשעתו בעבר ומעידותיו המנהליות והכספיות בעבר, הוא לא יסכים להגן על האנשים האחרים שמעורבים לכאורה בפרשה. בליבת החקירה קיים חשד שהיה גלגול שיטתי של הוצאות פרטיות של משפחת נתניהו אל תקציב המדינה תוך יצירת מצג מטעה.

המפכ"ל: "אין כרגע דבר בחומרי החקירה שנקשר בשמו של נתניהו"

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, ביטא עמדה דומה ואמר הערב (חמישי) בפני סטודנטים בקריה האקדמית אונו כי "אין כרגע דבר בחומרים שקושר את ראש הממשלה לפרשה. משטרת ישראל לא קיבלה את דו"ח המבקר עדיין. על פי החוק, ברגע שהמבקר חושד שיש עבירות פליליות, הוא מעביר את החומרים ליועץ המשפטי לממשלה, ואז מחליט אם לפתוח בחקירה", הבהיר דנינו."מני נפתלי ביקש למסור עדות והיועמ"ש אישר את חקירתו. העברנו אליו את העדות. בפועל, אם הייתה רק את העדות של מני נפתלי ללא הדו"ח, על פניו זה היה מחייב בדיקה, אבל לא בהקשר של ראש הממשלה", אמר המפכ"ל. "נעשה את כל מה שצריך ברגע שתתקבל החלטה מוסמכת. אם נצטרך לחקור, אנחנו חוקרים בנחישות ובמקצועיות".