השר סילבן שלום במשטרה: "לא מכיר את המתלוננת"

במהלך התשאול במשטרה חזר ואמר שר האנרגיה והמים כי אינו זוכר את המתלוננת או תקרית כפי שזו תיארה בתלונתה. השר אישר אומנם כי שהה במלון הייאט בירושלים, אך הדבר אירע יותר מפעם אחת, במסגרת הסדר בין המלון לאנשי ציבור. ההחלטה לחקור את שלום באזהרה התקבלה עקב האפשרות שמידע חדש יגרום לבדיקה להפוך לחקירה

סילבן שלום נחקר באזהרה (רויטרס)

במשך כשעתיים נחקר היום (ג') באזהרה שר האנרגיה והמים סילבן שלום במשרדי יחידת להב 433, בעקבות תלונה שהוגשה נגדו בגין הטרדה מינית לכאורה של פקידה לפני 15 שנה. במהלך חקירתו שמר שלום על הגרסה שהציג אתמול לאנשיו והבהיר לחוקרים כי אינו מכיר את המתלוננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלום אישר כי שהה במלון הייאט בירושלים בעבר, אך מדובר בשהייה במסגרת הסדר בין המלון לבין אישי ציבור שביקשו ללון בירושלים. השר הדגיש כי לא זאת בלבד שאינו זוכר את המתלוננת, אלא שלא זכור לו אירוע דומה לזה שתיארה העובדת בתלונתה.

התלונה נגד השר שלום נתונה אומנם בבדיקה, אך ההחלטה לחקור אותו באזהרה התקבלה בעקבות האפשרות שמידע חדש יוביל לכך שהבדיקה תהפוך לחקירה. מידע חדש שתמסור המתלוננת או מתלוננות נוספות שיתגלו עשויות לשנות את מצב הבדיקה, ובמקרה כזה - כל מה שאמר היום במהלך חקירתו עשוי להפליל אותו בעתיד.

תעודת העובד של המתלוננת (חדשות 2)

"בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה החלה ביחידה להב 433 בדיקה בעקבות תלונה הנוגעת לאירוע מיני בעת כהונתו של שר בשנת 1998, המכהן גם כיום. במסגרת הבדיקה, מסר היום השר את גרסתו בנוגע לאירוע נשוא התלונה במשרדי היחידה במשך כשעתיים", נכתב בהודעת המשטרה. במשטרה הודיעו שעיקרי הבדיקה יועברו כעת ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לצורך קבלת החלטה כיצד להמשיך לפעול.‎ ‬

מלשכתו של השר שלום נמסר כי "הוא מסר היום לפני הצהריים הודעה למשטרה. הודעת השר ארכה כשעה וחצי ובמהלכה ענה השר שלום על כל השאלות. יצויין כי דקות אחדות לאחר פרסום הפרשה ביום ראשון בלילה, פנה השר שלום ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין והודיע כי הוא מבקש למסור עדות באופן מיידי ולענות לכל השאלות".

המתלוננת: חשה מאויימת

"אני בטח לא היחידה. מי שהתנהג כך כלפי עובדת בלשכתו, כבר לפני 15 שנים, בטוח שזאת נורמה. אני משוכנעת שיגיעו עוד מתלוננות. לא רציתי קצב 2", אמרה הבוקר המתלוננת למקורביה.

לטענתה, לפני 15 שנה בעת שהייתה פקידה בלשכתו הוא הזמין אותה לחדר המלון שבו שהה בירושלים וביצע בה עבירות מין. השר שלום מכחיש לחלוטין את דבריה ואמר שהוא לא מכיר עובדת כזו שעבדה תחתיו בעת שהיה שר המדע.

לטענתה של מ', היא לא הגישה את התלונה כדי שתיפתח חקירה פלילית, כי יש התיישנות, אלא כדי למנוע מהשר שלום להיות נשיא המדינה הבא. מ' עבדה בלשכתו, לטענתה, מאוקטובר 1998 ועד אוגוסט 1999 - כשבתקופה האחרונה של עבודתה אירע המקרה לכאורה ואז סיימה את תפקידה.