האם תיפתח חקירה נגד הזוג נתניהו?

בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה יכונס היום דיון מכריע בו יוחלט האם לזמן את רה"מ ורעייתו לחקירה, בעקבות עדותו של אב הבית מני נפתלי ודוח המבקר על הוצאות המעון ברחביה. היום יגיע נפתלי למשרדי להב 433, שם ימשיך למסור את עדותו לחוקרי המשטרה

האם יזומנו לקירה? הזוג נתניהו (AP)

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, צפוי לכנס היום (חמישי) דיון מיוחד בלשכתו, במהלכו יוחלט האם לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, בעקבות עדותו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההכרעה בעניין צפויה להתבסס על המלצת הפרקליטות ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שבדקו את עדותו של נפתלי על ההתנהלות במעון השרד של הזוג נתניהו בירושלים. בין היתר יתבסס הדיון גם על ממצאים שנחשפו בדוח מיוחד שפרסם מבקר המדינה יוסף שפירא על ההוצאות החריגות במעון.

בדיון צפויה הפרקליטות להמליץ על הרחבת הבדיקה על ההתנהלות במעון באמצעות זימונם לחקירה של עובדים בבית ברחביה, בהם גם עזרא סיידוף, סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה. על פי ההערכות בפרקליטות ובמשטרה, גם בני הזוג נתניהו יזומנו לחקירה על מנת לספק את גרסתם.

יכריע בנושא. וינשטיין (יונתן סינדל פלאש 90)

היום יגיע נפתלי לחקירה נוספת במשרדי יחידה להב 433 בלוד על מנת להשלים את עדותו, אחרי שקיבל מהיועץ וינשטיין חסינות מפני הפללה עצמית. לטענתו, בני הזוג נתניהו נהגו לרכוש מוצרים למעון בירושלים על חשבון הקופה הציבורית ולאחר מכן העבירו אותם לביתם הפרטי בקיסריה. עוד טען במשטרה כי שרה נתניהו העסיקה עובדת במעון שתשמש מטפלת לאביה.

המפכ"ל יוחנן דנינו התייחס בתחילת השבוע לעדותו במשטרה של אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה, ואמר כי "על פניו נדרשת לפחות בדיקה וחקירה של הנושא". דנינו ציין שהוא לא יכול לקבוע עמדה נחרצת, שכן לא כל החומרים נמצאים לפניו, ולפיכך רק היועץ המשפטי לממשלה יוכל לקבל החלטה שתשקף את כל הממצאים.