אחרי המעצר: מה צפוי בפרשת הרפז?

דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו וראש לשכת הרמטכ"ל לשעבר ארז וינר שהו הלילה במעצר, והערב הם יובאו להארכת מעצרם, לאחר שנמצא מחשב צבאי בביתו של בניהו וחומר מסווג ברשות וינר. בקרוב, ככל הנראה, צפוי הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי להיחקר תחת אזהרה

אבי בניהו וארז וינר (Moshe Shai/Yossi Zamir/Flash 90)

לאחר ההתפתחות הדרמטית בפרשת הרפז, שהביאה למעצרם של דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו ושל ראש לשכת הרמטכ"ל לשעבר ארז וינר, היום (ה') יובאו השניים להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון, אלא אם כן תחליט המשטרה לשחרר אותם. הלילה הם שהו בכלא הדרים בשרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד מעצרים אלה, ולמעצרו של בועז הרפז עצמו שנשלח למעצר בית, במשטרה מעריכים כי עדים נוספים יזומנו לחקירה. בין היתר, ככל הנראה יזומן גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שצפוי להיחקר באזהרה, כלומר כחשוד.

בניהו ווינר חשודים בהשמדת ראיות ובשיבוש הליכי חקירה. בחיפוש שנערך אתמול נמצא מחשב צה"לי בביתו של בניהו, ומווינר הוחרמו חומרים מסווגים.

אשכנזי: "בניהו ווינר קצינים ומעולים"

הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי התייחס אמש למעצרם של וינר ובניהו: "אינני מצוי בפרטי החקירה, אבל ידוע לי היטב כי בניהו ווינר מילאו את תפקידיהם כקצינים מעולים, ישרים ושומרי חוק לכן אני משוכנע כי החקירה הזאת תסתיים בלא כלום".

אולם במשטרה סבורים אחרת. "אין צל צלו של ספק שהתגבשו ראיות מהותיות ומשמעותיות לביצוע העבירות", אמר במהלך דיון הארכת המעצר נציג המשטרה, רב פקד דובי שרצר. "אנחנו יכולים לומר ברמת ודאות מוחלטת שהחשודים פעלו לשיבוש החקירה ולהשמדת ראיות בצורה אקטיבית ויזומה. החומרים שנתפסו היום בביתם של החשודים ונמצאים כאן בארגזים נוגעים לשלומו של הציבור".

בניהו ביקש להגן על עצמו אל מול הטענות ואמר לשופט בדיון: "אני ניצב בפניך, אדם בן 54, שמתקשה לשמוע שהוא סכנה לביטחון הציבור. למעלה משני עשורים נמצאתי ראוי על ידי ראשי המדינה לשרת בתפקידים רגישים ביותר. את רוב שנות חיי הבוגרים הקדשתי לביטחון הציבור ואני עומד כאן כחלק מפרשה שהייתי מעורב בה בעל כורחי, כשנקלעתי בתפקידי כדובר צה"ל למטווח הידוע בין שר הביטחון לרמטכ"ל".

דובר צה"ל לשעבר המשיך וציין: "אני אדם שומר חוק ומעולם לא הייתי במצב כזה, ואני מצר על הפרסומים בגין החשדות, שפוגעים בי, במשפחתי ובפרנסתי. אני שמח על החקירה הזו, למרות שהיא נעשית על חצי המגרש, לאחר שכל החומרים בצד השני נעלמו".