חשד: סיכן צעירים בהדבקה ב-HIV ביודעין

במשטרה חוקרים מזה כחודשיים את תלונתו של בן 20, שלפיה צעיר אחר שעמו קיים יחסי מין ידע שהוא נושא את הנגיף - אך לא סיפר לו על כך. במקביל, הגיעו דיווחים דומים לוועד למלחמה באיידס. "מרגע קבלת הפניות הפנינו את המידע לגורמים רפואיים רלוונטיים שיכולים לבדוק את אמיתות הטענות", נמסר

אילוסטרציה (רויטרס)

משטרת תחנת זבולון חוקרת מזה כחודשיים את תלונתו של צעיר תושב הצפון שלפיה צעיר כבן 20, המתגורר בסביבות חיפה, קיים עמו יחסי מין לא מוגנים אף שידע כי הוא נשא HIV.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתוך כך, בתקופה האחרונה פנו אל הוועד למלחמה באיידס מספר צעירים שסיפרו דבר דומה והביעו את חששם. יחד עם זאת, הם ציינו כי לא הגישו תלונה במשטרה נגד אותו צעיר.

מהוועד למלחמה באיידס נמסר כי "מבלי להתייחס לפרטיו של אדם זה או אדם אחר, בוועד למלחמה באיידס התקבלו תלונות ביחס לאדם החי עם HIV שגרם להדבקה מכוונת של אנשים. מרגע קבלת הפניות הפנינו את המידע לגורמים רפואיים רלוונטיים שיכולים לבדוק את אמיתות הטענות, ובמידה והן נכונות, בידיהם הכלים למנוע את המשך התנהגות קיצונית זו".

עוד צוין, כי "במקביל, הצענו לפונים סיוע בהגשת תלונה לגורמי אכיפה יחד עם תמיכה לאורך תהליך הגשת התלונה ולאחריו. חובה לציין כי מדובר במקרה חריג שאין בו כדי להעיד על הקהילה החיובית ל- HIV . רוב רובן של ההדבקות החדשות ב- HIV מתבצעות על ידי אנשים שאינם מודעים לכך שהם נשאי הנגיף, לכן על שני הצדדים המקיימים יחסי מין מוטלת האחריות לדאוג לשים קונדום ובכך להימנע מחשיפה ל-HIV ולמחלות אחרות המועברות במין".