השיחות המפלילות שהביאו למבצע המעצרים: "אני ערום במקלחת. רוצה לראות?"

השיחות שהביאו למעצרם של 19 חשודים בפדופיליה ברשת חושפות איך ניסו להשיג מבת 13 לכאורה תמונות מיניות. אחד מהם, איש משפחה בשנות ה-40 לחייו, כתב לה: "צריך להיזהר מאמא שלך החופרת". אחר ציין: "בטח כולם מזילים עלייך ריר". היו גם שחששו כי היא מנסה להפיל אותם. כולם נחקרים ומובאים להארכת מעצרם

אילוסטרציה (רויטרס)

"אני רוצה לראות אותך בכותונת בגד ים תחתון וחזייה ועירום". לא פחות מ-19 גברים נעצרו הבוקר (ד') במבצע גדול של בלשי יחידת ההונאה במחוז מרכז של המשטרה בחשד לעבירות מין ברשת, זאת בעקבות תלונות שהגיש נגדם אבי דוביצקי, אדם שפועל לאיתור עברייני מין ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את התלונות הוא העביר לאחר שעם חלק מהחשודים הוא שוחח חודשים ארוכים - לעתים כל יום. לידי חדשות 2 Online הגיעו תמלילי השיחות שלו עם אותם גברים. מדובר באנשים מרחבי הארץ שביניהם עובדים בהייטק, עובדי מדינה, עצמאיים, מובטלים, אנשים שעובדים עם ילדים ועוד. הם נחקרו וחלקם הובאו להארכת מעצרם בבית משפט.

"אני צריך להיות זהיר שאשתי לא תדע. אני בדיוק ערום נכנס למקלחת. רוצה לראות?", כתב אחד החשודים בשנות ה-40 לחייו ואיש משפחה בהתכתבות עם הקטינה לכאורה. " שתהיי במקלחת תשלחי לי גם בייב. את כזאת סקסית, אני אוהב שאת פותחת את הפה ככה בייב".

עם זאת, הוא הביע חשש מהשיח בין השניים: "את מתוקה אמיתית אבל מפחיד אותי אם לא תמחקי את כל השיחות שלנו ויגלו - אני רוצה הכל בכיף אבל חייבים להיזהר מאימא שלך החופרת מאמי".

החשודים מובאים לבית המשפט (חדשות 2)

"לפחות עשרה מזילים עלייך ריר"

חשוד נוסף, גם הוא בגיר ואיש משפחה, חשש מאוד בתחילת ההתכתבות בין השניים כי מדובר במתחזה, מה שהתברר כנכון. "את מנסה להפיל אותי", הוא שאל. "אני חושש ממשטרות ומארבים - את קטינה אחרי הכל למרות שאת בוגרת מאוד".

עם זאת, זמן לא רב לקח כדי להסביר את החשש מלבו. "אשלח לך תמונת עירום שלי, תבואי ברכבת ואאסוף אותך". לאחר שהיא שלחה לכאורה תמונה שלה - הוא הביע אכזבה מתוכנה: "חמודה אבל אני שלחתי עם הרבה הרבה פחות בגדים. תשלחי לי חשוף יותר". במקרה אחר הוא אף 'החמיא' לה ואמר: "אני בטוח שיש לפחות עשרה שמזילים עלייך ריר כל היום".

על פי החשד, 19 הגברים ניהלו שיחות בעלות אופי מיני עם אדם שהתחזה לילדה בת 13. בחיפוש שנערך בבתיהם נתפסו חומרי מחשב שלהערכת המשטרה מכילים ראיות על פעילותם. "אני מקווה שאחרי מעצרם, הרשת תהיה בטוחה יותר לילדים ולילדות, והכי חשוב שההורים יפקחו עין ושהכנסת תחוקק חוקים נגד התופעה", אמר דוביצקי בשיחה עם חדשות 2 Online. במשטרה הבהירו כי החקירה היא המשך ישיר לפעילות היחידה כנגד עברייני פדופיליה.

זו לא הפעם הראשונה בה התבצעו מעצרים בשל תלונות של דוביצקי. בין היתר נעצרו בעבר גם עורך דין, מורה, קצין בצה"ל ועוד רבים שהתכתבו איתו במהלך החודשים האחרונים.