קוצר מעצרו של מנהל הקבוצה החשוד בסחיטה באיומים

התבטאות יוצאת דופן של שופט בית משפט השלום בתל אביב קדמה להחלטה לקצר את מעצרו של מנהל הקבוצה החשוד בסחיטה באיומים. "יש לי שיערות שיבה מפרשות שהסתיימו בקול ענות חלושה", אמר. אחותו: "מאוכזבת, קיוויתי שישתחרר היום"

המנהל החשוד, אתמול (חדשות 2)

בית משפט המחוזי בתל אביב דן הבוקר (ד') בערר שהגישו פרקליטיו של מנהל קבוצת הכדורגל מליגת העל החשוד בסחיטה באיומים של בעלי אולם שמחות מאזור המרכז. במהלך הדיון מתח השופט ציון קפאח ביקורת על התנהלות המשטרה, החליט לקצר את מעצרו של מנהל הקבוצה בשלושה ימים ולהותיר את צו איסור הפרסום על שמו על כנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול פורסם כי החשוד המרכזי בפרשה הוא העבריין איתן חייא. על פי החשד הוא חבר למנהל הקבוצה והשניים פעלו בצוותא כדי לסחוט את בעלי האולמות, איתם הייתה להם היכרות קודמת. אתמול הוארך מעצרם, אך בדיון היום החליט השופט להטיל דופי בהחלטה. "יש לי כבר שיערות שיבה מפרשות שהתחילו בקול תרועה גדולה ונגמרו בקול ענות חלושה", הדגיש השופט קפאח. "אני מפעיל פה לחץ גדול על צוות החקירה".

"ככל שהחקירה תתקדם, וכפי שהחשדות יתחזקו - ניתן יהיה לשקול את הסרת צו הפרסום", הבהיר השופט, וזאת כדי לא לפגוע בשמו ובמעמדו של מנהל הקבוצה, דמות מוכרת בעולם הספורט המקומי, בטרם יתבסס החשד נגדו. "התשתית הראייתית המוצגת בפני שונה מזו שהוצגה אתמול בפני בית המשפט, לכן אני סבור כי יש להפריד בין מנהל הקבוצה לשאר החשודים".

החשוד המרכזי, איתן חייא (חדשות 2)

פרקליטו של החשוד, עו"ד אבי חימי טען כי "משטרת ישראל חייבת לעשות את עבודתה. היא עושה עבודה חשובה, אבל במקרה הזה מרשי נקי כפיים, תכניסו את זה לראש לא רק שהוא לא עשה עבירות, הוא זה שתמך וסייע למתלונן. צר לי שהיוצרות התהפכו, אני משוכנע ששמו ינוקה".

גם אחותו של מנהל הקבוצה ליוותה אותו במהלך הדיון והביעה את אכזבתה מהחלטת בית המשפט להותירו במעצר. "הייתי משוכנעת שהוא ישוחרר היום הביתה, הדבר היחיד שהוא אשם בו זה שהוא נעקץ כי הוא האמין לחבר שלו", אמרה הבוקר. "אני דואגת לו, אני לא חושבת שהוא בנוי לתנאי מעצר. חבל שקושרים אותו לכל הפרשייה הזאת. כואב נורא לראות אותו כך, זה שובר את הלב".

למרות הדברים החמים של אחותו, בצאתו מהדיון צעק מנהל הקבוצה לעבר רס"מ אורן ששון, חוקר היחידה המרכזית של מחוז ת"א: "אתה שקרן, יבוא היום שלך, חכה ותראה".