חשד: בן 38 פיתה נערים באינטרנט

הותר לפרסום כי תושב ערד נעצר בחשד שביצע עבירות מין קשות בכ-14 בני נוער ברשת. על פי החשד, נהג הגבר להתחזות לנשים ולהציע לקטינים מפגשים מיניים תמורת תשלום. כשביקשו לנתק עמו את הקשר, סחט אותם ואיים לפרסם את פרטיהם. במחשבו של החשוד נמצאו יותר מאלף סרטוני מין קשים של קטינים

אילוסטרציה (רויטרס)

תלונה של נער בן 14 הובילה למעצרו של תושב ערד בן 38, בחשד כי ביצע שורה ארוכה של עבירות מין קשות בכ-14 נערים בני 12-17 בפייסבוק ובאתרי היכרות - כך התירה היום (ג') המשטרה לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד נעצר לפני כשבועיים ומהחקירה עולה כי נהג להתחזות לנשים או לנערים ולהציע לקטינים מפגשים מיניים. עוד נהג החשוד לבקש מקטינים שישלחו לו סרטונים בעלי אופי מיני.

בבדיקת מחשבו של נמצאו 1,207 סרטוני מין קשים של קטינים, וזאת בנוסף לסרטונים נוספים שנמצאו במכשיר הטלפון הנייד שלו. מהמשטרה נמסר כי כשביקשו הנערים לנתק עמו את הקשר, החל לסחוט אותם ולאיים עליהם כי יפרסם את פרטיהם ברשת.

"הנערים, שחששו מאוד שהדבר ייוודע, המשיכו להיות איתו בקשר ולספק את בקשותיו המיניות", אומרים מהמשטרה. בחלק מהמקרים הוא אף נהג על פי החשד להציע לנערים תשלום בתמורה למפגשים.

"מדובר בחקירה מורכבת שדרשה אורך נשימה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים וחקירתיים", אמר מפקד תחנת ערד, סגן ניצב דוד שריקי. הוא הוסיף כי ישנה חשיבות רבה לשיתוף פעולה בין הגורמים החינוכיים, ההורים והמשטרה בהסברת הסכנות הטמונות ברשת ומעורבות של ההורים בהרגלי הגלישה של ילדיהם.