20 נחקרו בחשד לסחיטה באיומים, ביניהם בכיר בענף הכדורגל

9 בני אדם נעצרו ועוד 11 עוכבו לחקירה בחשד שסחטו אנשי עסקים בסכומים של עשרות מיליוני שקלים. ימ"ר תל אביב ורשות המסים פשטו על בתיהם הבוקר - לאחר שהתקיימה חקירה סמויה בעניינם

ארכיון (חדשות 2)

המלחמה בפשיעה: בלשי ימ"ר תל אביב, בשיתוף יחידת "יהלום" של רשות המסים, פשטו הבוקר (ב') על בתיהם של 20 חשודים, זאת במסגרת חקירה בגין עבירות סחיטה באיומים ובכוח, תקיפה, שימוש באמל"ח והלבנת הון. בין העצורים בכיר בענף הכדורגל. עורך דין בכיר גם זומן לתת עדות במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה, שנוהלה במפלג תשאול בימ"ר תל אביב בפיקודו של פקד יוני חג'ג', התנהלה באופן סמוי בחודשים האחרונים. היום הגיע שלב המעצרים: 19 חשודים נעצרו לחקירה. תשעה מהם יובאו מחר להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. בנוסף החרימו החוקרים חמישה כלי רכב וסכום מזומן של חצי מיליון שקלים. במקביל,

מהחקירה עולה כי במהלך השנתיים האחרונות סחטו החשודים אנשי עסקים בסכומים של עשרות מיליוני שקלים, בניסיון להשתלט על כספם ועסקיהם תוך הטלת אימה, תקיפה, שימוש באמל"ח ובאמצעים שונים. בין היתר על מנת להטיל מורא הם זרקו רימוני רסס, תקפו אותם ואף ירו לעברם.

על פי המשטרה, החשוד המרכזי, בשנות ה-60 לחייו, מקושר לארגוני פשיעה שונים ואף ריצה בעבר עונשי מאסר ארוכים בארץ ובחו"ל. החשודים יובאו מחר לבית משפט השלום בתל אביב.