משהו להצהיר? אלה רק רולקסים, יהלומים ומאות אלפי דולרים

תושב בית שמש שחזר מטיול בדרום אפריקה החליט שאין לו על מה להצהיר ועבר במסלול הירוק בנתב"ג. אנשי המכס לא ממש התרשמו מקור הרוח, וכאשר פתחו את תיקיו הופתעו לגלות "אוצר" בשווי קרוב למיליון דולרים: עשרות שעוני רולקס, מטבעות זרים ויהלומים

24 שעוני רולקס (מכס נתב"ג)

אנשי המכס של נמל התעופה בן גוריון עצרו בסוף השבוע האחרון נוסע שניסה על פי החשד להבריח מדרום אפריקה יהלומים, שעונים וכסף מזומן בשווי כולל של כ-800 אלף דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שישי שב הנוסע, תושב בית שמש, מדרום אפריקה וניסה לעבור במסלול הירוק בנתב"ג. המוכסים החלו לחשוד שמשהו אינו כשורה וביקשו ממנו להעביר את תיקיו וחפציו במכונת השיקוף.

לאחר שגם זו העלתה חשד, הוחלט לבצע בדיקה ידנית, שחשפה את השלל: 24 שעוני רולקס בשווי של כ-200,000 דולרים, 91 יהלומים בשווי של כ-300,000 דולרים, 20,000 דולרים במטבעות שונים וכן מזומן בשווי של כ-290,000 דולרים. העצור, אשר הגיע בטיסה ארצה מדרום אפריקה, נתפס שעה שניסה לעבור במסלול הירוק של הנמל. בית משפט השלום בירושלים נעתר לבקשת רשות המיסים והאריך את מעצרו של החשוד עד יום שני.

הכסף שנתפס במכס (מכס נתב"ג)
הוא הועבר לחקירה ביחידת חקירות מכס ירושלים והדרום, שם הודה בעבירות המיוחסות לו ונעצר להמשך בדיקה. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו עד למחר.