"משלוח מנות": 30 ק"ג של סמים הושמדו

אלפי בקבוקי אלכוהול, כמות גדולה של סמים מסוכנים ו-200 חשודים שנעצרו - זה השלל מהמבצע הארצי שערכה המשטרה לכבוד חג הפורים. במסגרת הפעולה ביימה המשטרה הזמנות של חומרים מסוכנים - וכך הגיעה אל הסמים

"מאבק נחוש ומתמשך בפשיעת נוער". ארכיון (חדשות 2)

חג שמח? לא למפיצי הסמים: המשטרה הודיעה היום (א') כי במבצע רחב היקף לקראת פורים, הושמדו למעלה מאלף בקבוקי אלכוהול וסמים מסוכנים בהיקף רחב. כ-200 חשודים, בהם גם קטינים, נעצרו ברחבי הארץ במסגרת הפשיטות המשטרתיות שנערכו אמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כאלף שקיות, 500 קפסולות וכ-30 קילוגרמים של חומרים החשודים כתחליפי סם וכחומרים מסוכנים נתפסו, לאחר שהמשטרה מיקדה את המבצע ב"סמי פיצוציות" . במשטרה מדגישים כי הפעולה היא חלק מ"המאבק הנחוש והמתמשך של משטרת ישראל בפשיעת נוער, בדגש על מחוללי פשיעה כגון שתיית אלכוהול ותופעת השימוש בחומרים מסכנים".

דובר המשטרה הדגיש כי המבצע התמקד בבתי עסק. "הם מוכרים חומרים המסכנים את בריאותם ושלומם של בני נוער ושל הציבור כולו, בדגש על תחליפי סם", ציין.

השוטרים "ביימו" הזמנות של סמים

במהלך הפעילות, ביקרו הכוחות בכל רחבי הארץ בלמעלה מ- 380 אתרים, בתי עסק ונקודות ממכר. בנוסף לביצוע החיפושים, במהלך המבצע הארצי, ביימה המשטרה הזמנות של חומרים חשודים וכך התחקתה אחר הסמים הנמכרים. 

"המבצע אמש מהווה נדבך נוסף במאבק היומיומי בתופעה, שהניב עד כה תפיסות, מעצרים, כתבי אישום ותוספת של למעלה מ-15 חומרים חדשים המוכרזים כיום כאסורים על פי חוק", טענו במשטרה.