צעיר נכנס לתיכון ודקר תלמידה בת 16 - שנפצעה קשה

מחדל אבטחה במוסד החינוכי? הנערה הותקפה בידי חשוד שנכנס לתיכון באזור עפולה ודקר אותה. המשטרה עצרה את הדוקר, שלפי החשד ביצע את המעשה לאחר שלא נענתה לחיזוריו. הורה לתלמיד: "מדובר במקרה שעבר כל גבול. הילדים שלנו לא בטוחים גם בתוך בית הספר"

תקיפה חמורה בתיכון: נערה בת 16 הלומדת בבית ספר בתחום המועצה האזורית גלבוע נדקרה בצהריים (רביעי) על ידי צעיר בן 23, שנכנס למוסד החינוכי כשהוא חמוש בסכין. הנערה נפצעה קשה ופונתה לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 13:30, אז התקבל במוקד מגן דוד אדום דיווח על דקירה במוסד החינוכי. למקום הגיעו פראמדיקים ושוטרים מתחנת עפולה שעצרו את החשוד, תושב הכפר סנדלה הסמוך לעפולה.

הסכין שבאמצעותה ביצע את המעשה נלקחה לבדיקה. הנערה פונתה למרכז רפואי העמק במצב קשה, כשהיא מורדמת ומונשמת. היא מטופלת במחלקה לרפואה דחופה.

"מישהו צריך לתת את הדין"

אחד מאנשי הצוות בבית הספר התיכון סיפר כי הנערה נפלה קורבן לאיומים על רקע רומנטי במשך ארבע שנים. "מאז כיתה ח' הדוקר ניסה לחזר אחריה ולכפות את עצמו עליה". לדבריו, היא התריעה בפני יועצים ומחנכים במוסד החינוכי - אך הדבר לא טופל במלוא הרצינות. "לא דיווחו למשטרה כדי לא להעלות את דיווחי האלימות בבית הספר", הו אמר. "אסור לטייח את זה. צריך לבדוק איך הוא נכנס. הכתובת הייתה על הקיר. היו צריכים למנוע את זה"

גורם במועצה אזורית גלבוע אמר לחדשות 2 Online כי נראה שמדובר במחדל כי המאבטח שהיה במקום לא איתר את הסכין שנשא הדוקר. צוות המורים כינס את תלמידי בית הספר לשיחת הרגעה בעקבות האירוע הקשה. אחת מהתלמידות שצפתה באירוע התעלפה ופונתה על ידי צוות של מד"א

"מדובר במקרה שעבר כל גבול", אמר הורה לתלמיד בבית הספר בשיחה עם חדשות 2 Online. "הילדים שלנו אינם בטוחים בתוך בית הספר. מישהו צריך לתת את הדין על כך ויש לשקול את הגברת האבטחה".