האם עופר גלזר יקבל חנינה מהנשיא?

איש העסקים עופר גלזר, בעלה לשעבר של שרי אריסון, הורשע בביצוע עבירות מין בשתי נשים ושוחרר מהכלא לפני שנים. עכשיו הוא מבקש מהנשיא חנינה כדי שהרשעתו תמחק

לרוב בקשות חנינה מתקבלות מאסירים בזמן בו הם מרצים עונש. אך איש העסקים עופר גלזר, לשעבר בעלה של שרי אריסון, פנה בבקשת חנינה חריגה במיוחד לנשיא המדינה: גלזר מבקש את מחיקת הרשעתו בביצוע עבירות מין בשתי נשים, כדי שיוכל לטוס לקיים עסקים בחו"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גלזר שילם מחיר כבד ללא פרופורציה למעשיו", נכתב בבקשת החנינה שהגיש. "לא היו במעשיו נסיבות מחמירות. הוא פיצה את המתלוננות ועמד תחת מתקפה תקשורתית חסרת תקדים, בין היתר בגלל שהיה נשוי לשרי אריסון. עשו לו דמוניזציה, דמו נשפך".

לטענת גלזר הרשעתו מונעת ממנו לעבוד. הוא הגדיר את עצמו כאיש עסקים, בין היתר גם עסקים בארה"ב. אך כיוון שלארה"ב לא נותנים לעבריינים מורשעים להיכנס, גלזר מבקש חנינה.

מחלקת החנינות במשרד המשפטים המליצה לפרס לא לקבל את בקשת החנינה יוצאת הדופן. "הנידון אינו מפנים את חומרת מעשיו גם עתה", נכתב בהמלצת המחלקה. "הדבר בא לידי ביטוי בצורך להשמיץ את המתלוננות גם בבקשת החנינה שהגיש. הוא מתאר סבל שעבר, ומתעלם מהסבל שעברו המתלוננות".

גם שרת המשפטים ציפי לבני קיבלה את המלצת משרד המשפטים לשולחנה וכעת ממתינים להכרעת הנשיא פרס.