חשד: תלמידים מכרו סמים בתיכונים במרכז הארץ

הותר לפרסום כי שלושה קטינים נעצרו בתחילת השבוע בחשד שסחרו בסמים במספר תיכונים באזור המרכז. מהחקירה עולה כי עשרות בני 16-17 הכירו לכאורה את המוכרים דרך התכתבויות בוואטסאפ ובפייסבוק. במשטרה חושדים כי בחלק מהמקרים הוריהם של הקטינים ידעו על השימוש בסמים ואף עישנו עם ילדיהם

מכרו סמים בבית הספר. ארכיון (חדשות 2)

כן בבית ספרנו: הבוקר (רביעי) הותר לפרסום כי משטרת תל אביב עצרה בתחילת השבוע ארבעה בני אדם, מתוכם שלושה קטינים, בחשד שהפעילו רשת למכירת סמים בבתי ספר במרכז הארץ. מחקירה סמויה עולה כי עשרות תלמידים בגילאי 16-17 רכשו סמים בתוך שטח בית הספר במשך תקופה ממושכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה זכתה במשטרה לשם הקוד "פרח השכונות". על סמך מידע שנאסף בשבועות האחרונים, התעורר החשד במשטרה כי עשרות קטינים בגילאים 16-17 עסקו בסחר, תיווך ושימוש בסמים. בעקבות המידע הנחה מפקד מרחב ירקון, תנ"צ יהודה דהן, לפתוח בחקירה, אותה ניהלה תחנת ת"א צפון, בפיקודו של סנ"צ ניסים דאודי. בראש צוות החקירה עמד קצין הנוער, פקד גוני סער, ובמשך מספר שבועות נאספו ראיות נגד הנערים.

על פי החשד, התלמידים רכשו את הסמים במגוון דרכים, החל מעסקאות שעברו מפה לאוזן, ועד התכתבויות ברשתות חברתיות כמו וואטסאפ או פייסבוק, בעזרתן נוצרו הקשרים בין המוכרים לקונים. ההודעות שנשלחו כללו מילות קוד לסמים: "ירוק" למריחואנה ו"חום" לחשיש, והעסקאות הגיעו לסכומים של מאות שקלים בכל פעם.

"הפעילות התרחבה לבתי ספר רבים". ארכיון (אייל בן יעיש)

"הם פעלו כמכונה משומנת"

"תחילה הנחנו שהעסקאות התבצעו רק בבית ספר אחד", אמרו במשטרה. "אך ככל שהתרחבה החקירה הבנו כי הפעילות התרחבה גם לבתי ספר נוספים באזור. הם פעלו כמכונה משומנת, לכל אחד היה תפקיד - ספקים, מתווכים ומשתמשים. הם עישנו בשטח בית הספר, בגנים ציבוריים ובבתים".

בימים האחרונים צעדו לחדרי החקירות עשרות קטינים שלפי החשד רכשו סמים מאותה חבורה. בחלק מהמקרים עולה חשד נוסף כי הוריהם של הקטינים ידעו על כך שילדיהם השתמשו בסמים ולעתים אף עישנו איתם. לדוגמה, מחומר החקירה עלה כי אחד המעורבים עישן יחד עם אמו וחברותיה.

הערכה: נערים רבים שטרם נחקרו מעורבים

מלבד שלושת העצורים, במרחב ירקון מעריכים כי בפרשה מעורבים בני נוער רבים שטרם נחקרו. מעצרם של שלושת הקטינים הוארך אתמול ביממה, ומעצרו של העצור הנוסף, צעיר כבן 19, הוארך בשלושה ימים.

עו"ד אבישג כהן בן נתן, שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את אחד הנערים החשודים, אמר כי "מדובר בקטין ממשפחה חד הורית שהתייתם בגיל צעיר מאביו. מדובר באירוע קטן ונקודתי. הוא מכחיש כל קשר לאירוע".

עו"ד זהר משה, שמייצג חשוד אחר אמר: "מדובר בקטין נורמטיבי לא עבר פלילי. הוא משתף פעולה בחקירה ומכחיש כל קשר לאירוע. חשוב לציין שבית המשפט נעתר לבקשתנו לשחררו".

מארגון ההורים הארצי נמסר כי הוא "מגנה בכל תוקף את מקרה הסחר בסמים בבית הספר. הארגון פנה למשטרת ישראל ומשרד החינוך בכדי שיפעלו מיידית, על מנת למגר את התופעה. משרד החינוך צריך לספק מענה חינוכי מקיף לבעיה, שישלב גם את הורי התלמידים".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv