חשד לפשע שנאה: מסגד הוצת באזור בית לחם

הפלסטינים מדווחים כי אלמונים הציתו אש במסגד בכפר ג'בעה וריססו במקום כתובות נאצה שבהן נכתב: "נקמה" ו"גאולת ציון". נציגי המשטרה, השב"כ והמנהל האזרחי הגיעו לזירת האירוע ופתחו בחקירה

המסגד שהוצת, הלילה

חשד לפשע שנאה באזור בית לחם: הפלסטינים מדווחים כי אלמונים הציתו הלילה (רביעי) מסגד בכפר ג'בעה. כמו כן, רוססו על קירותיו של המסגד בכפר גם כתובות נאצה בשפה העברית. המשטרה הודיעה כי תחקור את הדיווח בסיוע הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע בוצע ביום השנה לטבח במערכת המכפלה - יום רגיש במיוחד עבור מערכת הביטחון, שעשוי להיות מלווה בהפרות סדר רבות בגדה. בין יתר הכתובות שהופיעו על המבנה: "נקמה" ו"גאולת ציון". כמו כן, השטיח נשרף והקירות מפויחים.

מהכתובות שרוססו במקום

צוותי המשטרה, המנהל האזרחי והשב"כ נכנסו לכפר על מנת לחקור את הנזק שנגרם למסגד. במערכת הביטחון רואים בחומרה רבה את פשעי השנאה, ולכן נעשים מאמצים רבים להגיע אל המבצעים. נציגי המנהל האזרחי של מפקדת התיאום והקישור בבית לחם תיעדו את הנזק והמשך הטיפול יהיה מצד המשטרה.

המשטרה פתחה בחקירה

לפני שלושה חודשים: מבנה באזור רמאללה הושחת

בסוף חודש נובמבר דיווחו הפלסטינים על פשע שנאה שביצעו מתנחלים באזור רמאללה. לטענת תושבים בחירבת אבו פלאח, מתנחלים הציתו מבנה וריססו כתובות נאצה. נזק כבד נגרם למבנה, אך איש לא נפגע.

נזק רב נגרם למבנה

"תושבים פלסטינים בחירבת אבו פלאח ליד רמאללה דיווחו כי מתנחלים דפקו על דלתם במהלך הלילה וכשלא ענו, שפכו חומר דליק והציתו את הבית על יושביו", הודיע אז המנהל האזרחי. במקום רוססו כתובות נאצה בעברית ובהן "מוות לערבים", לצד ציור של מגן דוד, ו"נקמת דם".

כשבועיים לפני כן פרצה שריפה במסגד בכפר אל-מועייר, גם כן באזור רמאללה, ונזק רב נגרם למקום. הפלסטינים טענו אז כי מדובר בפעולת נקם שביצעו מתנחלים, בעקבות שורת הפיגועים האחרונים.