שופטת נגד המשטרה: "להוטים לרוץ לתקשורת"

שופטת בית משפט השלום באשקלון זעמה על כך שחומרי חקירה וצילומים עברו לתקשורת לפני שהתקיים דיון אצלה, בעניין מעצר 5 חשודים ממשפחת פשע גדולה. היא דרשה הסברים ממפקד ימ"ר לכיש – ואמרה שזו לא הפעם הראשונה: "זה לא במקום"

מבוכה בבית המשפט (shutterstock)

המשטרה הודיעה היום (ב') על מעצרם של חמישה בני אדם בחשד לעבירות פשע חמורות ביותר . הדיון בעניינם נקבע ל-8:30 בבוקר בבית משפט השלום באשקלון. מדובר בחשודים בארגוני פשע ממשפחת פשע גדולה מאוד שפועלת באזור רחובות. במשטרת לכיש הגישו בקשה להאריך את מעצרם, ובבית המשפט נערכו מבעוד מועד לקלוט אותם. אלא שהשופטת רובין לביא החליטה לנזוף במפקד ימ"ר לכיש על כך שדבר המעצר פורסם לפני שהובא לדיון בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים המעורים בחקירה אמרו שמדובר בסיפור שעבדו עליו תקופה ארוכה באופן סמוי בימ"ר לכיש, עד שהיום חשפו את הפרשה. "סביב השעה 17:00 בערב השופטת יצאה מדעתה בכל מה שקשור להתנהלות מולה", ציין אחד הגורמים.

באופן חסר תקדים היא כתבה בהחלטה כך: "כבר ב-8:22 בבוקר הועבר חומר כולל צילומים של מוצגים מתוך המשרדים של הימ"ר כולל מידע שלא הובא בפניי. מדוע הפרטים המופיעים בבקשה הועברו לתקשורת וטרם הוגשה בקשת המעצר ובטרם הועברה לעורכי דין של החשודים", ציינה שופטת בית משפט השלום באשקלון רובין לביא, בעודה מבקרת את התנהלות המשטרה.

עו"ד עדי כרמלי (יח"צ)

היא גם ציינה כי "השעה 17:00 ועדיין לא הגיעו לבית המשפט חמישה עצורים שעל פי הנטען שוהים עדיין בתחנת אשדוד ונחקרים". לטענתה, רק לפני מספר ימים אירע מקרה דומה - אז שוטרי הימ"ר לטענתה, העבירו לאינטרנט צילומי מוצגים ומידע המתייחס לחיפוש ותפיסה של סמים, אף מבלי שנמצאו בתיק החקירה שהוגש לבית המשפט ומבלי שהחוקר ידע.

"הלהיטות לרוץ לתקשורת כבמקרה זה בטרם התקיים דיון ראשוני, אינו במקום", כתבה - ואף ביקשה הסבר ממפקד הימ"ר על ההתנהלות תוך שבעה ימים.

"מדובר בהתנהגות שערורייתית של המשטרה אשר פוגעת בזכויות החשודים ובאופן אבסורדי גם בחקירה עצמה", אמר בתגובה עו"ד עדי כרמלי, שמייצג את אחד החשודים. "נדמה שלקחי הברנוער לא נלמדו. טוב עשה בית משפט שהחליט לטפל בהתנהלות המשטרה באופן נחרץ".