חשד לרשלנות: תינוקת שתתה חומר רעיל במעון

הוריה של התינוקת כבת שנה וחודש הוזעקו למעון שבו היא שוהה לאחר שהחלה להקיא. היא הובהלה לבית החולים – שם גילו הרופאים ששתתה חומר רעיל שגרם לה לפגיעות קשות ובלתי הפיכות. המטפלת נעצרה ונחקרה בחשד לרשלנות, אך שבה מאז לעבודתה. "למה זה קרה לנו?", תהו בצער הוריה

סכנת חיים במעון הילדים, ארכיון (חדשות 2)

הסיוט הגדול של כל הורה התממש, על פי החשד, במעון בקריית היובל: משטרת ירושלים חוקרת חשד לרשלנות מצד מטפלת, שבמעון שאותו היא מנהלת בעיר נפגעה לאחרונה תינוקת כבת שנה לאחר ששתתה חומר כימי שגרם לה לפגיעות חמורות ולסכנת חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה הקשה אירע לפני כשלושה שבועות, כשהמטפלת הבחינה שהתינוקת מקיאה כמה פעמים ומיהרה להזעיק את אמה. זו בתגובה הגיעה למקום והבהילה את הילדה למרפאה ולבסוף לבית החולים שערי צדק - שם הוחמר מצבה לאחר שהתברר כי היא סובלת מכוויות חמורות בפיה, בלשונה, בוושת ומבצקות חמורות שנוצרו בדרכי הנשימה והגיעו עד לקיבתה.

במשך שמונה ימים הוחזקה התינוקת כשהיא מורדמת ומונשמת במחלקת הטיפול הנמרץ בבית החולים. על פי הערכת הרופאים היא שתתה חומר ניקוי או מסיר שומנים מסוג כלשהו. הוריה מציינים כי היא עדיין נמצאת בסכנת חיים וכעת יש חשש ממשי שכתוצאה מצלקת שתישאר על קנה הוושט היא תסבול מקשיים בבליעה ותידרש לטיפול תקופתי קבוע להרחבת הוושט.

המטפלת נעצרה, אילוסטרציה (רויטרס)

המטפלת נעצרה, נחקרה - אך שבה לעבודתה

המטפלת נעצרה ונחקרה על ידי משטרת ירושלים, אך הכחישה את החשד שעלה נגדה ונשלחה למעצר בית בן עשרה ימים. במשטרת ירושלים ממתינים כעת לתוצאות בדיקה טוקסיקולוגית שתקבע מה הנוזל שהתינוקת שתתה.

אמה של התינוקת, אשר שוהה לצידה במחלקת הילדים בבית החולים שערי צדק, סיפרה היום על התחושות הקשות שמלוות אותה ואת בני משפחתה והחשש מהישנות מקרים דומים בעתיד. "אנחנו מתקשים להתמודד עם 'החור השחור' הזה, כיצד זה קרה לה?", אמרה האם.

כעת, הדבר שמדאיג את הורי התינוקת לא פחות ממצבה הבריאותי זו העובדה שבסוף השבוע שבה המטפלת להפעיל את המעון בביתה עם ילדים חדשים. במשטרה מדגישים כי יבדקו אם יש מקום להורות לה בשלב זה להימנע מטיפול בילדים עד לבירור מלא של נסיבות המקרה.