תוקם ועדת חקירה חיצונית למחדל בכלא רימונים

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' יודיע בימים הקרובים על המהלך, זאת לאחר שנפגש עם חברי סגל הפיקוד בשב"ס. לדבריו, קצינים בכירים מאוד בשירות ייאלצו לשלם את המחיר

אירוע חמור במיוחד. שיינביין (רויטרס)

חקירת המחדל בכלא רימונים נמשכת: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' יודיע בתחילת השבוע, ייתכן שכבר מחר, על הקמת ועדת חקירה חיצונית שתחקור את שורת המחדלים באירוע הירי שהיה לפני כשבועיים בכלא רימונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר אהרונוביץ' נפגש השבוע עם חברי סגל הפיקוד של שב"ס ואמר להם שמדובר באירוע חמור במיוחד ולכן לא יסתפק בהסקת מסקנות נגד דרגים זוטרים ולדבריו, את המחיר על המחדל הזה ישלמו גם קצינים מאוד בשב"ס.

בראש ועדת החקירה יעמוד משפטן שהוא עובד בכיר לשעבר בשירות הציבורי - ויהיו חברים בה גם קצינים בכירים בדימוס ששירתו בשב"ס. הוועדה שתוקם תקבל לידיה את כל ממצאי החקירה של צוות החקירה של המשטרה שבדק את נסיבות האירוע וניסה להתחקות כיצד הצליח האסיר סמואל שיינביין להכניס את האקדח לתוך כלא רימונים.

ממצאי החקירה העלו כי שיינביין לקח את האקדח כבר לפני שמונה חודשים מאזרח שעמו יצר קשר באמצעות אתר יד 2 לאחר שזה הציע את האקדח למכירה כאשר נפגשו הגיע שיינביין לביתו של האזרח כשהוא לבוש במדי שוטר.

צוות החקירה לא הגיע לראיות שמצביעות במדויק כיצד הוכנס האקדח לכלא ומציע כמה אפשרויות: את האקדח החביא שיינביין כנראה בחדר שירותי הסגל באגף ומתברר שהיה לו גם מכשיר טלפון נייד בתא. השבוע הוגשו ממצאי החקירה לפרקליטות ואולם החוקרים התבקשו לבצע עוד השלמות.