תיעוד: הסרטון שהוביל לפענוח הפיצוץ בעכו

שעות לאחר שהותר לפרסום שמם של החשודים במעורבות בפיצוץ בעכו, הגיע לידי חדשות 2 תיעוד של מצלמת אבטחה שסייע לפענוח. בסרטון נראה חזיז שמושלך מגג סמוך, ככל הנראה בניסיון לפגוע באנטנה הסלולרית שהוצבה במקום. כתוצאה מהשלכת החזיז התלקחו בלוני הגז. הפיצוץ שהוביל לקריסת הבניין גרם למותם של חמישה בני אדם

מצלמת אבטחה שהוצבה בעיר העתיקה בעכו תיעדה את רגע הפיצוץ בבניין המגורים לפני כשבועיים, שגרם למותם של חמישה בני אדם, וחשוב לא פחות - את השניות שקדמו לפיצוץ. לידי חדשות 2 הגיע הסרטון שהוביל את חוקרי המשטרה להבין כי פיצוץ הגז לא היה מקרי וכי הרקע למעשה הוא פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברגעים הראשונים של הסרטון נראה פיצוץ קטן, ומספר שניות לאחר מכן פיצוץ גדול בהרבה. הפיצוץ השני הוא זה שהביא לקריסת הבניין, אך הפיצוץ הראשון הוא שהוביל את אנשי המשטרה אל החשודים.

קריסת הבניין בעכו (דובר צה"ל)

קציני הכיבוי, החבלנים ואנשי ימ"ר שעסקו בחקירת האירוע הבינו מיד שהפיצוץ הראשון נגרם כתוצאה מניסיון לפגוע באנטנה סלולרית בבניין. במשטרה מעריכים כי החשודים השליכו חזיז מגג בנייך סמוך. בעקבות פיצוץ החזיז התפוצצו בלוני הגז במקום והבניין קרס.

המשטרה: הפיצוץ בעכו - בוצע במזיד

הבוקר התירה היחידה המרכזית במחוז חוף של המשטרה לפרסום את שמותיהם של ארבעת תושבי עכו שנעצרו בחשד למעורבות בפיצוץ. החשודים הם חאלד בוקעאי בן 19 וחאלד חטיב בן 22, אמש האריך בית המשפט את מעצרו של חטיב עד ליום ראשון. שני החשודים האחרים, עומר חילוואני בן 18 ומוחמד ג'רחי בן 27, אף נפצעו בפיצוץ בעצמם.

אחמד חטיב בהארכת מעצרו בביהמ"ש (חדשות 2)

לכל הארבעה מיוחסות עבירות של גרימת מוות במזיד תוך כדי ביצוע עבירה ושיבוש מהליכי משפט. פרקליטיהם עו"ד שאדי דבאח, עו"ד סהאר פאר, עו"ד באסל פלאח מכחישים את הטענות וטוענים כי אין בידי המשטרה חוות דעת מקצועית שמצביעה על הסיבה לפיצוץ וכי המשטרה נשענת על ספקולציות. גם לאחר פרסום הסרטון ממצלמות האבטחה, התעקשו עורכי הדין כי מרשיהם חפים מפשע.

ההרוגים בקריסת הבניין (חדשות 2)

חמישה בני אדם - שני גברים, שתי נשים וילד - נהרגו ו-11 נפצעו, בהם שניים קשה, בפיצוץ בעכו. ההרוגים הם מוחמד באדר (בן 43) וחנאן באדר (בת 38) ושלושה מבני משפחת סרחאן - נ'גאח בת ה-51, ראיק בן ה-55 ובנם נאסר אל-דין, כבן 8. לבני הזוג סרחאן, שנהרגו יחד עם בנם, יש בת נוספת, עימראד שמה, שרק היא שרדה את הפיצוץ.