הרופא הגיע ליילד והותקף על ידי הבעל

אפילו בחדרי הלידה, כשהם מגיעים לסייע ליולדת במצוקה, הרופאים לא יכולים להיות בטוחים: בבית החולים אסף הרופא הוכנסה אישה לחדר לידה, שהסתבכה. מנהל המחלקה ד"ר יוסי טובבין נקרא בדחיפות לסייע ונערך לבצע לידת ואקום, אלא שאז הותקף באלימות על ידי בעלה של היולדת

שוב מקרה אלימות בבית החולים, והפעם תקיפת רופא שיכלה להיגמר בנזק חמור דווקא לבנו של התוקף. מנהל מחלקת יולדות בבית החולים אסף הרופא בצריפין הוכה ונחבל רק משום שהבעל של היולדת ביקש שאישה תיילד את אשתו ולא רופא גבר, וזאת בזמן שהעובר היה במצוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נקראתי לחדרה של יולדת, שבמהלך הלידה התפתחה מצוקה לידתית חמורה, ובאתי לבצע לידת וואקום דחופה", סיפר ד"ר יוסי טובבין לחדשות 2. "הבעל תקף אותי באלימות בטענה שהוא לא רוצה רופא מיילד גבר, אלא אישה. הסברתי לו שמדובר במצב חירום וצריך לעשות לידה דחופה. הוא לא היה מוכן לשמוע והשתולל".

בינתיים, המצוקה של היולדת החריפה. "קראנו לאנשי הביטחון של בית החולים שהגיעו מהר והשתלטו על הבעל. הוא הוצא מהחדר ויילדנו את בנו בהצלחה", הוסיף הרופא. בעקבות התנהגותו האלימה של האיש הוא לא נכח בלידת בנו. הנהלת בית החולים הגישה תלונה למשטרה והחשוד נלקח לחקירה.

"עוד כמה דקות וזה היה יכול להסתיים באסון"

"היולדת עצמה אגב לא התנגדה לנוכחותי בכלל, היא שיתפה פעולה בצורה מלאה", מספר ד"ר טובבין. "אני טופלתי במקום ונחבשתי, פוניתי למיון של בית החולים. הבעל גרם לי לחבלה ביד עם שטפי דם ושריטות, אבל אני בסך הכל בסדר. חזרתי לעבודה תוך חצי שעה".

"הוא לא התנצל, האירוע זה לא הטריד אותו. אנחנו נתקלים באלימות בבתי החולים, גם בחדרי הלידה, מצד המשפחות ומצד הבעלים ואפילו מצד היולדות", הסויף הרופא הבכיר. "לעתים זה מגיעים לסיטואציות כאלה שאני צריך ליילד בדחיפות ולד והמשפחה מונעת ממני לעשות את העבודה שלי".

לדבריו, "אם זה היה נמשך עוד כמה דקות היה יכול לקרות אסון כמו נזק מוחי לעובר או גרוע מזה. למזלנו הביטחון של בית החולים השתלט על האיש מהר והתפניתי לבצע את הלידה. בסופו של דבר לילד וליולדת שלום".