המשטרה: הפיצוץ בעכו - בוצע במזיד

חוקרי המשטרה טוענים כי בידיהם ראיות המצביעות על כך שפיצוץ הבניין בעיר העתיקה בעכו בחודש שעבר נגרם כתוצאה מחבלה מתוכננת. 4 חשודים נעצרו בחשד למעורבות - שניים מהם נפגעו בעצמם בפיצוץ. פרקליטיהם מכחישים את מיוחס להם

אחמד חטיב בהארכת מעצרו בביהמ"ש, אמש (חדשות 2)

הותר לפרסום: המשטרה טוענת כי בידיה ראיות המחזקות את ההערכה כי פיצוץ הבניין בעכו היה אירוע מתוכנן שבוצע על רקע פלילי. בפיצוץ נהרגו חמישה בני אדם - שני זוגות וילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר התירה היחידה המרכזית במחוז חוף של המשטרה לפרסום את שמותיהם של ארבעת תושבי עכו שנעצרו בחשד למעורבות בפיצוץ. החשודים הם חאלד בוקעאי בן 19 וחאלד חטיב בן 22, אמש האריך בית המשפט את מעצרו של חטיב עד ליום ראשון. שני החשודים האחרים, עומר חילוואני בן 18 ומוחמד ג'רחי בן 27, אף נפצעו בפיצוץ בעצמם. 

חאלד בוקעאי, נפצע בפיצוץ בעצמו (חדשות 2)

לכל הארבעה מיוחסות עבירות של גרימת מוות במזיד תוך כדי ביצוע עבירה ושיבוש מהליכי משפט. פרקליטיהם עו"ד שאדי דבאח, עו"ד סהאר פאר, עו"ד באסל פלאח מכחישים את הטענות וטוענים כי אין בידי המשטרה חוות דעת מקצועית שמצביעה על הסיבה לפיצוץ וכי המשטרה נשענת על ספקולציות.

מהמשטרה נמסר כי החקירה מתרכזת כעת בהמשך פיענוח הזירה המורכבת, וכי ייתכנו מעצרים נוספים בפרשה. "במהלך התפתחות החקירה החשד התעצם, אפשר לומר שהתמונה מתבהרת", קבעה השופטת אורית קנטור בדיון בעניינו של אחד החשודים.